transformator ile nasil devamli elektrik uretilir

victorysan

Üye
Merhaba ben forumda yeniyim ve elektrikle ilgili seylere merakliyim sorum su :bir teyp ten söktügum transformatorun uclarini degistirerek(ters baglayarak) pillerden yuksek voltaj elde etmeye calistim ve oldu ama sikinti su ki devamli gerilim olmuyor cit cit seklinde devamli degdirip uzaklastirarak oluyor bunu nasil devamli yaparim yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Elektronik kullanman lazım anlar mısın, senin yerine anahtarlamayı osilasyon devresi yapacak veya pwm tekniği.
Tabi hazır lcd inverter alman da mümkün 18-25 lita arası.

Trafolar, alternatif Ac gerilimde çalışır.Yani gerlim dönüşümü saglar. Pil ile normal trafodan gerlim yükseltmek veta düşürmek işlemi yapamazsınız.
Bylent arkadaşımızın önerisini dikkate alın..

Başarısız bir çalışma dc dc çeviricileri incelemen gerekmekte

cok tesekkur edwrim baya bi girmedim foruma bir sorum daha var. pil den cukan elektrik dc ise bunu nasil ac ye ceviririz

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri