Transformatörlerle ilgili bitirme tezi konusu öneri

merilyaan

Üye
Merhabalar kontrol kalemi değerli üyeleri !
Enerji sistemleri mühendisliği okuyorum kısa bir süre önce trafo üreticisi bir firmadan tez yazma ödülü kazandım. 2 haftadan uzun süredir makale okumaya çalışarak konumu seçmeye çalışıyorum ancak ya yüksek lisans seviyesi oluyor yada yazılmış bir konu oluyor. Yeni bir konu üretebilmek için trafolar hakkında iyi bilgimin olması gelişmelerden haberdar olmam gerek diye düşünüyorum ve bu konuda bilgisiz olduğumu kabul ediyorum. Bilgilerinizi önerilerinizi benimle paylaşırsanız minnettar kalırım.
Bitirme tezimde çalışmak istediğim ANSYS maxwell programını kullanabileceğim bir konu. Ayrıca sonuna kadar ödülün hakkını verebileceğim, firmadan yararlanabileceğim bir konu olsun istiyorum. 'ANSYS Maxwelli kullanmazsın ama şu da güzel bir konu' derseniz hiç problem değil araştırmayı severim önerilerinizi bekliyorum şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
varyak ile reaktif güç kompanzasyonu üzerine bir yazım var. belki kullanmak isterseniz.
https://ltspicefiles.wordpress.com/2020/02/22/reaktif-guc-kompanzasyonu/
teşekkür ederim okudum notta aldım yarın hocama danışacağım
HVDC teknolojisi guzel bir konudur,
evet duymuştumm teşekkür ederim önerinize araştırmalarım arasında

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali