Transformatörlerde Termostat değişimi

TRANSFORMATÖR TERMOSTAT DEĞİŞİMİ

• .

Oy: 0 0.0%
  • .

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0

ugurselki

Üye
Hermetik bir Transformatörde Bakım çalışmasında termostatların çalışmadığı anlaşıldı.Trafo COMEM in entegre güvenlik kutusu bulunuyor.Yani yağ basınç,sıcaklık ve seviye hepsi bu kutu içinde.Şimdi sorum şu;
1)Dışarıdan temin edebileceğim standart bir spiralli termostat ile bu arızalı termostatları değiştirmem mümkün mü?
Zira Trafoda kullanılan termostatların problarını göremiyorum ama tahminen kapak üzerinde açılmış bir kovan boşluğuma giriyorlar.
2)Böyle bir uygulamayı dijital bir kontrol cihazıyla da yapsam olurmu.
Beni düşündüren probların durumu.Trafo hermetik olduğu için özellikle yağ ile direk temas etmediklerini düşünüyorum,doğrumudur.
Lütfen yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.Saygılarımla...
cihaza ayit dosyayı ekte veriyorum ayrıca kurulum montaj şemasıda budur ve sanırım altta kapalı bir kovan var.probların bu kovan içinde serbest olduğunu düşünüyorum...http://www.comem.com/Products/devices/integrated-safety-detector.html
upload_2017-5-7_22-48-23.png

Ekli dosyalar

• ris-manuale.pdf
    1.2 MB · Görüntüleme: 3
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri