Transformatör nüve hesabı...

Evet sınırlı süre verir. Çünkü akü korumalı devreler bunlar. Akü voltaj değeri 11VDC' u gösterdiği vakit, invertör devresi kendini değil aküyü korumaya alır ve kırmızı ikaz ışığını verir ve buzzerını öttürür output gerilimini keser. Zirâ akü sürekli olarak tam kapasite kalabiliyor ise invertör devresi stabil olarak peak gücünü vermeye devam edecektir. Tabi ki bu da devre kartı max sıcaklığı ile sabittir. Çünkü bu sefer de invertör kendini korumaya alarak input gerilimini kesecektir. Şayet invertör devre kart sıcaklığı arttıkça input gerilimini kesmeyen bir cihaz ile karşılaştık ise; biz böyle durumlarda bir PTC devresi hazırlayıp devre içerisine monte ederiz ki; genelde son sürüm piyasada satışa sunulan invertör devrelerinde bu mevcuttur.

Sınırlı süre verecekse sen neyi anlatmaya çalışıyorsun uğraşan arkadaşa umut vermeye çalışıyorsun.Sürekli süre akü nasıl tam kapasite kalabilecek böyle bir akü var mı piyasada bir tane video çekip atsana söylediğin invertöre 3 kw yüke bağlayıp test etsene ne olacak.Bu kadar arkadaş dedi olmaz dönüp dönüp laf cambazlığı yapmaya çalışıyorsunuz.Bu mesleğin kaderi herhalde herkes bir icat peşinde işin teknik üstatları bu konuda yorum yapmaz olmayacağını bilirken ne hikmetse çaylaklar ahkam keser oldu.

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sınırlı süre verecekse sen neyi anlatmaya çalışıyorsun uğraşan arkadaşa umut vermeye çalışıyorsun.Sürekli süre akü nasıl tam kapasite kalabilecek böyle bir akü var mı piyasada bir tane video çekip atsana söylediğin invertöre 3 kw yüke bağlayıp test etsene ne olacak.Bu kadar arkadaş dedi olmaz dönüp dönüp laf cambazlığı yapmaya çalışıyorsunuz.Bu mesleğin kaderi herhalde herkes bir icat peşinde işin teknik üstatları bu konuda yorum yapmaz olmayacağını bilirken ne hikmetse çaylaklar ahkam keser oldu.
Bunu da buraya bırakıyorum kalın sağlıcakla [emoji1672]
Beni şikayet edenler bu yorumu da şikayet ettiler mi acaba? Yorumlarımda hakaret nerede okuyun bakalım. İşte bu bizim milletin en midemi bulandıran yönü de bu sürü psikolojisi. Çoğunluk nereye, bu bizim millet oraya. Millet millet değil, dersiniz ki zillet...

Saygılar bahadır bey..
kafanız karışmasın
size lazım olan budur :
9059056648242.jpg

"Teknik üstad" derken?..
"Çaylak" derken?..
Bu makalede 'çaylak' galiba sen oluyorsun ahbap :)

Güneş panelleri ve rüzgâr türbinleri ile akü canlı tutulabiliyor. Videolarını browserından aratabilirsin. İster 720p; ister 1080p; evir çevir kıvır çevir izle kadim dostum...

Moderatör tarafında düzenlendi:
mantık dışı 3KW güç için çok akü gerek taşınması zor saçma bir beklenti öyle bişey olsa ordu ilk alıcısı olurdu ...

Güneş panelleri ve rüzgâr türbinleri ile akü canlı tutulabiliyor. Videolarını browserından aratabilirsin. İster 720p; ister 1080p; evir çevir kıvır çevir izle kadim dostum...

Saçmalamayı bırakıp teknik anlamda ne halt anlatmak istediğini özetlersen ben ve bu konuya mesaj yazan arkadaşlar ne demek istediğini anlamadık artık anlamakta istemiyoruz kendin dışında anlayan yok zaten kendince bir şeyler anlatıyorsun.Sen bizi güldürdün Allah da seni güldürsün artık muhatap olmayacağım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri