Transfer Vagonu

hknacr

Üye
mrb arkadaslar calıstıgım fabrıkada transfer vagonumuz var. yaklasık 50-60 metre arasında gidip geliyor besleme kablosunu nasıl uygun bi şekilde saga sola takılmadan kabloya zarar vermeden yapabilirim makaralı sarma sıstemı nasıl olur sızce kullanan arkadaslar varmı? yukarıdan halatlı makaralı sıstem olmuyor cunku vagon otomatık kapıdanda girip cıkıyor. yardımlarınızı beklıyorum tesekkurler..

Şayet vagon yüksek güçlü değilse enerjiisini raylardan vermen mantıklı olur. her ne kadar sağlıklı iletim olmasada bazı değer aralıklarında kayıplar göz ardı edilir. Bu metod aklınıza yatmadıysa vagona ilave edeceğiniz akü sistemi ile şarj ederekde çalıştırabilirsiniz.

sayın seagate ilginiz için tsk ederim. transfer vagonum 1,5kw 1400d/dk motor gucuyle calısıyor 4*1,5 kabloyla beslenıyor yanı cok yuksek guclü degil, raylardan derken nasıl anlamadım ve akü ile nasıl yapabiliriz makinanın calısması için 3 faz 1 notr lazım

sayın seagate ilginiz için tsk ederim. transfer vagonum 1,5kw 1400d/dk motor gucuyle calısıyor 4*1,5 kabloyla beslenıyor yanı cok yuksek guclü degil, raylardan derken nasıl anlamadım ve akü ile nasıl yapabiliriz makinanın calısması için 3 faz 1 notr lazım

İnsanı çarpmayacak değerde bir gerilimi raylara verip trifaze inverter ve sürücü sayesinde motoru sürebilirsiniz. akü veya kapasitör gurubu kullanırsan kesintiler bertaraf edilmiş olur. Cevap geç oldu yoğundum biraz. iyi çalışmalar...

Googlede kablo taşıyıcı diye arat.Katlanabılır kablo kanalları var plastik.Motor besleme kablonuda yumasak ve kaliteli bir kablo markası kullan.Sorun cıkarmadan yıllarca kullanabılırsın.

Demir çelik sekötüründe kullanılan yassı kablolar var. Belki onlarla bir sarma sistemiyle olabilir. Hazırı varsa uğraşma. Ama ben olsam birazda bütçem olsa o motoru Dc motorlar değiştirir. Raylardan verebilirdim.

kablo tasıma paleti olmaz mesafe cok uzun. simdilik cozduk kablo vagonun altında gelip gidiyor makaralı sarma sistemı yapcaz ama dayanıklı saglıklı calısırmı bilmiyorum mesafe acısından cvplarınız için tskler arkadaslar.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri