Transfer Panosu Motorlu Şalter Takılıyor

REZİSTANS

Profesyonel Üye
250 kva jeneratör enerji kesildiğinde devreye giriyor. Enerji geldiğinde abb marka Şebeke motorlu şalter kendini kuramadan yarıda takılıyor. Arıza hakkındaki görüşlerinizi almak istiyorum.birde tesisteki maksimum yük 400a. Kontaktörle değiştirmek doğru olurmu değişirse hem şebeke hem jeneratör motorlu şalterimi değişmesi gerekiyor. Yoksa sadece arızalı olanı değiştirmek yeterlimi. Teşekürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
En uygun uygulama,MEKANİK KİŞLİTLİ motorlu şalterdir.Şalterinizin,kurma işlemini tamamlayamamasını,şalter firmasına iletmenizde yarar var.

400 a. için baralı sistemde kullanılabilen kontaktör varmı. varsa marka verebilirmisiniz.

Motorlu şalter tribe düşüyorsa bu düşük gerilim bobiniyle alakalı bir durum olabilir.Sıkca karşılaştık bu sorunla.Aslında bu motorlu şalterin düşük gerilim bobininin jeneratör kontrol kartındanmı yoksa dirtrektmi beslendiğiyle alakalı.Doğru olan kontrol kartından gönderilmesidir böylece sorunu çözersiniz. Ama aşırı yük dolayısıyle değişim yapacaksanız benim önerim kontaktör kullanmanız(400A çok büyük bir yük değil).Sorunu kökten çözersiniz.

İyi çalışmalar.

arkadaşım motorlu şalter abb çok iyidir öyle bir şey yapmamsı lazım yanlız bahsettiğimiz şalter normal kompakt şaltere takılan motormu yoksa komple açık tip motorlu şaltermi

eğer tmş ye takılan motorlardansa yani motor mekanızması ise sviçleri kontrol et motora direk 220 ver bak bakalım motormu kurmuyor enerjisimi kesiliyor. onlarda plastik dişliler var . sök abbye gönder tamirini yaparlar .. eğer dişlilerde mekanik sorun yoksa öyle değerlendirelim
kontaktör sağlıklı bir şey değil üstelik çiftini değiştirecen zaman zaman bobini yanacak vs vs daha çok arıza sebebi olacak . bana motorun modelini verebilirmisin

eğer yarıda kuruyorve duruyorsa sviçin biri elektriği kesiyor ama kurmaya uğraşıyor kuramıyorsa motor dönüyorsa durum biraz daha vahim
tam olarak bilgi verirsen belki yardımım dokunur

sayın servedd tmş ye takılan motorlu şalter. şebekeye ait olduğu için tesisin enerjisini kesemiyorum. o yüzden sökemiyorum. servis çağırdım. verdiğiniz bilgiler için teşekürler. sonucu sizlerle paylaşırım.

motorlu şalter içerisindeki siviçler değiştirildi. sorun çözüldü. ilgilenen herkese teşekkür ederim. selamlar.

Çalıştığım yerde 1130 kva jeneratörümüz var.1600 A siemens marka motorlu şalterimiz,tarif ettiğiniz şekilde kurmuyordu.Şalteri istanbul servisine gönderdiğimiz halde bir çözüm bulamadık.Sonuç olarak tamamen değiştirdik ve şimdi hiçbir sıkıntı kalmadı.

öyle bir şey mumkün değil siemens yapamadığı şalteri değiştirir bu olmuyor diye bir şey yok siemens ve abbde bir fiyat verirler belki yeni fiyatı kadardır ama mutlaka yaparlar

Evet servetd arkadaşımız doğru söylüyor. Ben abb ile temas kurduğumda gönderin yapalım dediler. Ilgilendiler.ama sorunu halledince gerek kalmadı.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri