Transfer Panosu Açık Şeması

Kontaktör kullanılması halinde ( aslında,yanlış uygulamadır ),kontaktörlerlerin yanyana olması dışında çözüm yoktur.
Yanlis uygulama olan şey ne ustam.?..kontaktorler yan yana olmadığı takdirde mekanik kilit uygulaması yapılamıyor demek.anladim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Mekanik kilit yapılabiliyor olsa bile,kontaktörlü transfer kullanışlı ! bir çözüm değildir.Monoblok ( SOCOMEC tipi ) veya motor kurmalı şalterli tip transfer en uygunudur.

Selam Arkadaşlar
Benim 48volt akülü besle devrem var bana şemeke elektiği kesildiği zaman otamatik olarak jenaratör devreye giriyor fakat benim akümülatörlerim 4 saat dayanıyor akü voltajı 46 volta düştüğünde jenaratörün devreye girmesini istiyorum bu jenaratör transfer panosunda nasıl bir değişiklik yapmam lazım.veya böyle bir sistem transfer panosu varmı Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekürederim.[/

DC yükün kaç amper ona göre akülerinin kaç saat beslediğini hesaplarsan jeneratörüne gecikme verebilirsin

SELAMLAR;
WOODWARD 2300-5 İÇİN SEKRANSAYON BAĞLANTI ŞEMASI ÖRNEK VARMIDIR KARDAŞLARDA YARDIMCI OLAN OLUR MU 2 ADET 825 KVA JENERATÖRE UYGULANAÇAK

Forum istatistikleri

Konular
128,105
Kullanıcılar
449,807
Son üye
bdursun

Yeni konular

Geri