Transfer Panosu Açık Şeması

ugur1405

Üye
selamlar jenaratör Şebeke transfer panosu açık şeması lazım arkadaşlar

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
mr.technıc kardes gonder mıs oldugun programı bılgısayarıma kaydettım ama acmıyo acması ıcın gerek lı program hangısısı sana zamet yaza bılırmısın sımdıden tesek kurler
???

Jeneratör transfer sistemlerinde,elektriki kilit yeterli emniyet sağlamaz.O nedenle,şalterler arasında
mekaniki kilit de yapılması gerekir.10 kva üstündeki jeneratör uygulamaları için,Enerji Bakanlığından
proje tasdik ve kabul prosedürü gereğince,bu kilitlemenin ve jeneratörün üretmiş olduğu enerjiyi ölçmek
üzere ölçüm cihazları istenilmektedir.Şemaların,bu gereklilik düşünülerek geliştirilmesi gerekir.Sistem
yeni kuruluyor ise,bu işlemi yapan kompakt tip sistemleri seçmek en isabetli yoldur.

benim jenaratör
6.5 kva,jenaratörün çıkışı trifaze enerji girişi mono faze çok acil

sevgili arkadaşlar şema buraya nasıl upload ediliyo o konuda bilgi verirseniz yardımcı olabilirim mr technıc arkadaşın vermiş olduğu şema sadece kumanda devresi ama motorlu şalter tipi sadece bir marka için o yüzden heryerde uygulanamaz yinede emegine saglık

Otomatik kumanda ile yapılan şebeke jeneratör transfer işlemi

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

herkese iyi akşamlar arkadaşlar konuyla hiç alakası yok ama bir soru soracaktım yeni olduğum için sormam gereken yeri bulamadım :-[

doğru akımda ve değişken doğru akımda frekans olurmu Utandım

Rotorun momentİnİ hesaplamiyorsunuz galİba ve İÇİnde oluŞan ters e em k yi

alaaddin ' Alıntı:
doğru akımda ve değişken doğru akımda frekans olurmu Utandım

Frekans bir dalga şeklinin yinelenme sıklığı olarak tariflenirse, doğru akımda frekanstan söz edilemez fakat değişken doğru akımda , bu değisim düzenli olmak şartı ile , frekanstan söz edilebilir

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri