Traksiyoner akü

Bu hicbir sekilde yanmaz degilmi usta

Mevcut aydınlatmanın balast ve ignatörü iptal edilecek.
Balastsız, Direkt 220v ile çalışan ampul ! Niye yanmasın !
Faz-Nötr al götür :)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Balastı değişmeden yanmaz.
Selamaleykum ustalar mustakil evimin kenarinda direkte aydinlatma var uzrinde 70w yaziyor bu ampulu 250 w civa buharli ile degistirsem yanarmi ampul tesekkur ederim

Ya bu kadar cevap verilmiş ama !!!

Bu direk ne direği? Elektrik dağıtım firmasına ait direk mi? Şahsınıza ait direk mi?

Direkte olan lambanin balastini atesleyicisini iptal ettik diyelim elimde olan 250w civa buharli ampul yanarmi balastli yazmasina rağmen kutusunda balastli yaziyor
Bu elimde olan ampul yanarmı civa buharli balastli
Balastı değişmeden yanmaz.

Ya bu kadar cevap verilmiş ama !!!

Bu direk ne direği? Elektrik dağıtım firmasına ait direk mi? Şahsınıza ait direk mi?

Civa buharlı ampulun balastı ayrı sodyum buharlı ampulun balastı ayrıdır. Aynı cins ampul bile olsa güç değerleri farklı mevcut 70w aldığınız ampul 250w. olmaz !

Civa buharlı ve sodyum buharlının aydınlatma renkleri de farklıdır ayrıca . Sodyum buharlılar genelde sarı tonlarda ışık verir ki bu tonda ışığın gölge yapma özelliği daha az olduğu için yol aydınlatmalarında falan tercihe şayandır ( Güzel türkçemizden güzel deyimler , facebook türkçesi değil ) . Sodyum buharlılar ise beyaz tonda ışık verse de hem ilk yanmada geç devreye girer hemde ışık performansı sodyum buharlıdan düşüktür gördüğüm kadarıyla .

Bırak hocam ne yorum yapıyorsun adam senin, benim yorumlarımı iplemiyor gitti yeni konu açtı. Emeğine yazık.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular

Geri