Trafonun multimetre ile kaç volt çıkış verdiğini öğrenebilirmiyim?

Bi aralar cok azimli görüyorduk forumda fakat eski performansın kalmamış galiba lise düzeyinde ki bir öğrenci nin bile kolayca anladigi bir konu hakkında benden resim atmamı istemen tuhafima gitti dogrusu
Abi ben yine azmimden bir şey kaybetmedim..daha fazla ne ogrenebilirim onun pesindeyim...sen öyle yazinca ( trafo dc cikisli ise)acaba DC trafodami var diye sormak istedim sadece.. Aciklamali yazmadigin icin yazi o sekilde anlasiliyor cunku.seni rencide etmek gibi bir niyetim yoktu.kusura bakma güzel abim..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sıkıntı yok ben yorumuna kızmadım sadece biraz şaşırdım sende açıklayınca sadece yanlış anlaşılma olduğu ortaya çıktı.

12v için sadece mavilerimi kullanacağım?
Bu arada diyot vs bağlı değil trafonun içinden bu soketli kablo çıkıyor ac dir değil mi?

Ekli dosyalar

• DSC_0059.JPG
    DSC_0059.JPG
    162.6 KB · Görüntüleme: 36

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular