Trafonun multimetre ile kaç volt çıkış verdiğini öğrenebilirmiyim?

Trafonun multimetre ile kaç volt çıkış verdiğini öğrenebilirmiyim?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Evet öğrenebilirsin fakat kademesine dikkat et trafo küçük dc çıkışlı ise ac konumunda ölçüm alamazsın yada trafo ac çıkışlı ise dc konumunda ölçüm alamazsın
1.220v değilde diğer kısmı ölçeceğim
2.fişe taktıktan sonra mı ölçeceğim
3.multimetrede hangi kısma seçeceğim

1.220v değilde diğer kısmı ölçeceğim
2.fişe taktıktan sonra mı ölçeceğim
3.multimetrede hangi kısma seçeceğim

Trafonun üzerinde çıkışının ac mi dc mi olduğu yazar yazmasa bile mutimetrede 2 defa deneyerek bulursun hangisinde voltaj verirse çıkışın dc yada ac olduğunu anlarsın.Ölçümü enerjili yapacaksın

Trafonun üzerinde çıkışının ac mi dc mi olduğu yazar yazmasa bile mutimetrede 2 defa deneyerek bulursun hangisinde voltaj verirse çıkışın dc yada ac olduğunu anlarsın.Ölçümü enerjili yapacaksın
Hocam peki daha fazla amper için 2 trafoyu birleştirebilirmiyim?

Üstad dc trafo varmi ki dc kademesinde olcsun...ben hic gormedim varsa link atabilirmisin incelemek istiyorum.

Gırgır mı geçiyorsun benimle ben dc trafo diye bir şey söylemedim.Bütün trafolar AC ile çalışır elektronik cihazlarda kullanılan küçük trafolarda ac dir. Fakat çıkış kısmı diyotlarla dc ye çevrilir.Anlatmak istediğim buydu önceki mesajlarımda dikkat ettiysen trafo çıkışı tabirini kullanmışım

Gırgır mı geçiyorsun benimle ben dc trafo diye bir şey söylemedim.Bütün trafolar AC ile çalışır elektronik cihazlarda kullanılan küçük trafolarda ac dir. Fakat çıkış kısmı diyotlarla dc ye çevrilir.Anlatmak istediğim buydu önceki mesajlarımda dikkat ettiysen trafo çıkışı tabirini kullanmışım
Yoo niye gırgır geceyim abi.."trafo dc çıkışlı ise" diye birsey yasmissinya..ona istinaden soyledim.niye bozuldun bu kadar

Bi aralar cok azimli görüyorduk forumda fakat eski performansın kalmamış galiba lise düzeyinde ki bir öğrenci nin bile kolayca anladigi bir konu hakkında benden resim atmamı istemen tuhafima gitti dogrusu

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri