trafonun gücünü nasıl hesaplarım

arkadaşlar trafonun gücünü nasıl hesaplarım neye göre hesaplrım kva kv bn nasıl hesaplandığını detaylı bi şekilde analtabilirmisiniz..

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Ne istediğin belli değil ki?

tesis kurdun buna mı trafo koyacaksın yoksa KVA'sını biliyorsun en fazla ne kadar güç çekebilirsin bunu mu merak ediyorsun? Trafonun neyinin hesabı.. ne istediğini açık şekilde yazarsan daha kolay yardımcı olabilir insanlar.

tesis kurmuyorum sadece örneklerle açıklama istyrum atıyorum üç fazı 90 65 85 amper akım çeken bi hatta kullanılacak olan traofunn güzü nasıl nasıl hesaplanır mesela 100 kva diolar kva kilovoltamper değilmi bu neye göre hesaplanıyor bunu örenmek istyrum

tesis kurmuyorum sadece örneklerle açıklama istyrum atıyorum üç fazı 90 65 85 amper akım çeken bi hatta kullanılacak olan traofunn güzü nasıl nasıl hesaplanır mesela 100 kva diolar kva kilovoltamper değilmi bu neye göre hesaplanıyor bunu örenmek istyrum

En yüksek akım değerini biliyorsanız, bu değeri faz-nötr gerilimi ile çarpıp sonra da 3 le çarpabilirsiniz.

Sizin verdiğiniz örnekteki gibi 90 65 85A değerleri var ise. Trafo sekonder gerilimi de 400V ise; faz nötr gerilimi;231V olur.

90 x 231 x 3= 62370VA yani 62,37kVA dır. Bu gücü karşılayabilecek bir trafo yeterlidir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri