Trafonun etrafındaki plakalar iletken, çarpar mı?

kısa devre ölçen sensin, değiştir bakalım sonuç ne olacak. tek bir arızalı parça sistemi engeller
Tamamdır değiştireyim de, aynı değer yoktur muhtemelen bende. Başka bir değerde taksam veya sistemden tamamen çıkarsam sorun olur mu? Çünkü o mühendis bir şeye bakarak tasarlamıştır, başıboş değildir o kondansatör. :D

Bir de bilgi amaçlı soruyorum, kısa devre olunca kondansatör bozuk anlamına mı geliyor? Daha önce ölçmemiştim bozuk kondansatör de. :)

1621849613207.png

Bu resim güç ünitesi. Yani bozuk olan bunlardan biri.

1621849635212.png

Bu resim ise bulduklarım. Bunlarda değiştirsem işe yarar mı? Sorun olur mu?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
göm gitsin, yeter ki arızalı olmasın
Şimdi deneyeceğim. Ölçtüğümde şunu gördüm, fişe taktığımda tiz bir ses geliyor sonra gidiyor. Sanırım trafodan geliyor. Şimdi değiştirip deneyecğeim.

Bir de bir sorum daha var. Bu kondansatör değerleri aynı mı? @paskomya
@paskomya

Son düzenleme:
buradan bakınca aynı gibi. birde aklında olsun 103 ana değer yanındaki harfler özellik için. yine sana bir akıl
@ikayserili kardeşimizin yaptığı bir program var onu indir elektronik paket benden daha çok biliyor. en azından özellikleri karşılaştırmanda faydalı olur

buradan bakınca aynı gibi. birde aklında olsun 103 ana değer yanındaki harfler özellik için. yine sana bir akıl
@ikayserili kardeşimizin yaptığı bir program var onu indir elektronik paket benden daha çok biliyor. en azından özellikleri karşılaştırmanda faydalı olur
@paskomya dediğiniz gibi baktım programdan, sadece tolerans değerleri farklı. Benim kafamı karıştıran orijinalinde altında 83 yazıyor. Yani 103Z/83 gibi bir şey. Bu bir anlam ifade ediyor mu diye merak etmiştim. Sorun yok sanırım. Bu /83 nedir?

@paskomya dediğiniz gibi baktım programdan, sadece tolerans değerleri farklı. Benim kafamı karıştıran orijinalinde altında 83 yazıyor. Yani 103Z/83 gibi bir şey. Bu bir anlam ifade ediyor mu diye merak etmiştim. Sorun yok sanırım. Bu /83 nedir?
o kadarını bilsem mühendis olurdum, ben basit bir tamirciyim, sanırım frekans değeridir, ama ne işe yarar bilmem. senin kartta da çalışmam demez merak etme

o kadarını bilsem mühendis olurdum, ben basit bir tamirciyim, sanırım frekans değeridir, ama ne işe yarar bilmem. senin kartta da çalışmam demez merak etme
Tamamdır, teşekkürler açıklama için. Açtım havyayı, söküp yerine yenisini takacağım. :)

Sorun çözülürse çok güzel olur, geriye CD çaların lazer ayarı kalıyor muhtemelen ondan sonra göreve hazır olacaktır İnşallah. :D
@paskomya sorun kondansatör değilmiş, çıkarıp ölçtüğümde yine kısadevre konumundaydı. Sanırım @Evdeki Tamirci'nin dediği parça sorunlu. Onu devreden çıkartıp denesem kart zarar görür mü?

2 bacaklı şey buymuş:
1621863405694.png

Ölçtüğümde kısadevre çıkıyor. Öteki ise değil. Muhtemelen ikisinden biri bozuk. Ama hangisi? :D
@Evdeki Tamirci @FakirMaker @rsimsek
@binbaşı

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri