trafolarda hava aralıgı

hkn_blt

Üye
arkadaslar trafolarda hava aralıgı nasıl hesaplanır yardımcı olabilcek var mı?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
formülle hesaplanır formülün içinde karekök pi sayısı falan olduğu için buraya yazmayı beceremiyorum :) Megepin OG ve YG Transformatör Sarımı isimli modülünde anlatılmış oraya bakarsan orda yazıyor :) iyi çalışmalar....

formülle hesaplanır formülün içinde karekök pi sayısı falan olduğu için buraya yazmayı beceremiyorum :) Megepin OG ve YG Transformatör Sarımı isimli modülünde anlatılmış oraya bakarsan orda yazıyor :) iyi çalışmalar....

oraya baktım ama malesef yazmıyor :(

sayfa 45 D formülü var sayfa 46 dada Hb formülü var görmedin mi yada o değil mi senin aradığın :S

arkadasım ben hava aralıgı dıyorum sen neyden bahsediyorsun bilmiyorsan kuru kuru sırf mesaj yazmak için yazma lütfen....

son 7 senedir trafolarla ilgilineriyorum ama dediğini ilk kez duydum hava tüm elektrikli cihazlar için büyük bir sorundur hava aralığı nerde kulanılıyormus.

hangi hava aralığından bahsediyorsunuz. yani neyle ney arasındaki hava aralığı

benim bahsettigim trafolar küçük trafolar gücleri öle fazla olan deil en fazla 3000va şimdi saçla nüve arasındaki hava aralığı hesabını soruyorum

benim bahsettigim trafolar küçük trafolar gücleri öle fazla olan deil en fazla 3000va şimdi saçla nüve arasındaki hava aralığı hesabını soruyorum
Sac ve nüve aynı şeydir. Daha doğrusu saclar nüveyi oluşturur. Sorunuz pek anlaşılmıyor.

trafoya takıla E sacı ile I sacı arasındaki hava aralığından bahsetmek istemiştim.ayrıca hava aralığı ne gibi faktörleri etkiler yardımcı olursanız sevinirim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri