Trafolar

allah aşkına o kondansatorlerin kontaktorle sürüldüğünü söyleyin bize!..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
O tesisin , çalıştığına ! şükredin.
Neden ne oldu ki
Afrika'da yim ve geldiğimde tesis bu şekildeydi bir problem görüyorsanız paylaşın 7yildir aynı şekilde çalışan bir yer
Şuanda direk şalter trip yapıyo akım normal gerilimde de sıkıntı yok kısa devre var desem diğer salterde atması lazım

Aynı yere takılıp dönüyorsunuz.2 defa sor-
duğum soruya cevap vermediniz.Kolay !
gelsin.

Aynı yere takılıp dönüyorsunuz.2 defa sor-
duğum soruya cevap vermediniz.Kolay !
gelsin.
Pardon sorduğunuz soru neydi

Ben hepsine cevap yazdım diye biliyorum ama benim sorunum hala cevaplanamadi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrikle ilgili bilginiz ne kadar ? Daha ön-
ceki mesajları okuma zahmetine bile kat-
lanmak yerine,habire aynı soruları soru-
yorsunuz.Tekrar kolay gelsin.:oops:

Bu nasıl kompanzasyon. Sistemin neresine bağlı. Rölesi kontaktörü sigortası yok mu.Açık hava şalt sahası gibi ortam

Og de fazla bilgim yok trafo yada kompanzasyonla ilgili ilk defa uğraşıyorum yardımınız için sagolun
Megerle kontrol ettim kablolarda ve trsfoda bir sorun gorukmuyor

Neden ne oldu ki
Afrika'da yim ve geldiğimde tesis bu şekildeydi bir problem görüyorsanız paylaşın 7yildir aynı şekilde çalışan bir yer
Şuanda direk şalter trip yapıyo akım normal gerilimde de sıkıntı yok kısa devre var desem diğer salterde atması lazım
Be kardeşim, başdan söylrsen ne olur, nerde oldugun Ben ve mutlaka diğer dostlarımızda, senın Türkıye de, düzgün yapılmış bir tesısde çalışdıgını sanacak. Düzenli tesis edilmiş, trafo dagıtım panoları arasında kablo kanalı, düzgün döşenmiş, 1 X 240 mm kablolar vs hayal etmiştik.

Burda imkanlar kısıtlı herşeyi anında bulamıyoruz zaten. Trafo yenilenecek başka bir yere tasinascak onun hesaplarını yapıyorum bende böyle bir yerde çalışıyorum elimden fazla birşey gelmiyor burda öyle kontrol eden ceza yazan herhangi bir kurum yok herşey kafasına göre yapmislar birkactane tesise birden bakıyorum çok zamanımda olmuyor duzenlemeye
Ayrıca ben otomasyon cuyum trafolar yada konpanzasyonla fazla Ilgım olmadı oyuzden burada sorup bilgi alma ihtiyacı duydum yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara da tesekkur ediyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
O kondansatörlerin, sistemin reaktif güç durumuna göre röle aracılığı ile kontrol edilen kontaktörler üzerinden devreye alınması gerekir. Gördüğüm kadarı ile o kondansatörler sürekli devrede.Afrika şartlarında neyi ne kadar düzeltebilirsiniz. Allah yardımcınız olsun

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,594
Son üye
srdrgl1905

Yeni konular

Geri