Trafolar

Dün şalteri değiştirdim trafo ve kablo meğer ile kontrol ettim şalter atmıyor ama amper hala dengesiz tek trafoya yükleniyor birde merak ettiğim bir şey var trafo çıkış 3faz bir nötr ve nötr toprak birlesmis fazlarla nötr arasında da ohm var normalmi yani 3cikisi olctugumde 0.8ohm aynı zamanda nötr de 0.8ohm gövde de aynı şekilde diğer trafoyu da ölçtüm oda ayni
Normal şartlarda gövdede herhangi birşey olmaması gerekiyor trafoda farklı bir durum mu söz konusu

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Hayır onu denemedim

Ama akımlarını olctugumde 2grupta 10 ar adet kondansatör var 73a çekiyor 2 grupta ve tek tek olctugumde 8kondansator arızali görünüyor

her iki grubu da devreden çıkarıp tr1 ve tr2 çıkısından akım ve gerlim ölçümü almanızı tavsiye ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri