Trafo Sargılar Bakır mı Alüminyum mı ?

Atoll

Üye
Şartnamemde yazıyor Büyük harflerle BAKIR SARGILI olacak Kuru tip dağıtım trofosu.

Trafo üretici getirmiş teklifini alüminyum sargılı ve birde not düşmüş %30 bakırdan daha ucuz...
Şimdi gelde çık işin içinden...

Selamlar
Atoll

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kabul etme, reddet. söksün götürsün.

Şartnamemde yazıyor Büyük harflerle BAKIR SARGILI olacak Kuru tip dağıtım trofosu.

Trafo üretici getirmiş teklifini alüminyum sargılı ve birde not düşmüş %30 bakırdan daha ucuz...
Şimdi gelde çık işin içinden...

Selamlar
Atoll
Kabul etmeyeceksin!Firmaya şartnamedeki yazıyı göstereceksin!Ve bu şekilde getirmezsen olmaz diyeceksin!Alüminyum kablolu olsa başka firmalarda daha düşük teklif verirler!

Yazidan benim anladigim daha yeni teklifi aluminyum sargili vermis. Maliyeti dusutup digerleri arasinda dusuk fiyatla tercih edilebilir olsun diye sanirim.

Transformator saha teslimi montaji yapilmis mi? Zannetmiyorum tam acik yazilmamis mesajda.

Serkan kardeşim dediği gibi teklif aşamasında daha halen...
Yanlış anlaşıldığı için herkesten özür dillerim...

Demek istediğim şu...

Alüminyum sargılı olsa nolur, bakır sargılı olsa ne olur...
Tamam alüminyum sargılı trafonun ebatları biraz daha büyük... ama başka ?
Başka ne tür desavantajı var ?

Yoksa şartnameyi değiştirip alüminyum olsun diyebilirim... önemli olan ne tür desavantaj beraber satın alıyorum bakıra nazaran...

tecrübelerinizden yararlanmak istedim...

ihale şartnamesi ise ve yüklenici şartnamedeki ifadelere uymak zorunda. eğer şartnamede bakır sargılı yazılarak yüklenici alüminyum sargılı trafo tesis ederse diğer isteklilerin hakkını yemiş olursun. Ama eğer şartnameler yenice oluşturuluyor ise bütçeniz yeterli gelmiyorsa şartnameye alüminyum sargılı trafo yazılabilir. iş kamu ihalesi mi bilmiyorum; eğer iş kamu ihalesi ise ihale ilanından sonra şartnameler değiştirilemez. değiştirmek isterseniz zeyilname verilerek ihale gerçekleşme tarihini ertelemeniz gerekir.

Teknik açıdan da bakmanızı istiyorum...
Bakır mı daha iyi yoksa alüminyum mu ?

teknik açıdan fark yok zaten. biz de belediyenin ana branşman hattını hesaplı olduğu için alüminyum kablo kullandık. 3x120 mm2 NAYY kablo 3x95mm2 NYY bakır kablosuna göre 1/3 uygun fiyata ihale edilmişti.

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri