Trafo sargı direnç olçümu

Arkadaşlar merhaba ben bu trafo fabrikasında test laboratuvarında çalışıyorum daraytech marka sargı direnç ölçümü makinesi kullaniyoruz ben açıkçası bu makine nasıl çalışır çalışma mantığı nedir onu öğrenmek isitoyrum yardımcı olur musunuz arkadaşlar ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
2 tip sargı direnci ölçüm yöntemi vardır ;
1 - ) Akım - Gerilim Yöntemi
2 - ) Köprü yöntemi

Daha çok kullanılan Akım - Gerilim Yöntemidir.Bu ilkeye göre sargı iki akım ucu ile beslenir , iki ayrı gerilim ucu akım uçlarının iç tarafına değdirilir ve böyle akımın geçiş bölgelerindeki gerilim düşümü ölçümün dışına atılır . Bu küçük direnç ölçmelerinde kullanılmaktadır.

Bir de şef cihazın adı Raytech olması lazım...

4 tane maşasının olması gerekiyor ag ve yg kısmına ayrı ayrı testler yapılır ag kısmındaki 3 izolatörü düşünürsek 1-2 1-3 ve 2-3 şeklinde maşaları bağlayıp değerleri test raporuna yazmanız gerekiyor aynı işlemi yg içinde yapacaksınız iyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri