Trafo + kompanzasyon + reaktif güç kontrol rolesi hakkkında

Ben açıkca yarın ebürsügün patronlarla bir birime girmeyim ceza yüzünden gerçi görmüyolar faurayı görüyolar sadece anlamıyorumda reaktif kapasitifide fazla sizlerle paylaşma bana yardımcı olacağınız içinn şimiden tşk ederim tel varsa yazarsanız arayım görüşelim..çook sağolun

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bizim adp panosundaki kondansötörlerin sıralaması kvar olarak yazıyım
1=2.5 KVAR
2=2.5 KVAR
3=2.5 KVAR
4=4 KVAR
5=4 KVAR
6=6 KVAR
7=6 KVAR
8=6 KVAR
9=6 KVAR
10=6 KVAR

PANOMDAKİ KONDasör ler roleden 12 seçtiğimde peki kompansazyon yapacakmıdır.. normalde zaten 8 ayarlı

T=180=72.718
t1=181=41.506
t2=182=12.267
t3=183=18.945

çalıştığım iş yerimin üst katı inşaat halinde süzme saat var süsme satteki değerler yukarda ama ne kadar tutar ödemeleri gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim tşkler şimdiden

Kardeş süzme sayaçtaki kilowat hesaplanırken total alınması gerekiyor. Yani T olarak yazdığın 72 kilowat. Noktadan sonrası yazılmıyor. Bu 72 kilovatı 30 kuruş ev için, 31,5 işyeri için çarparsan kdv içinde hesaplamış olursun. Diğer yazmış olduğun t1,t2,t3, tarifeli kullanım hesaplamaları. Sen her zaman total ( T ) yi alıp hesaplayacaksın.

Unutmadan söyleyeyim, bu yazdığın 72 kilovatı bir yere not etmen lazım. Sonraki ay diyelim ki 250 kilowat yazıyor sayaçta, bu 250 kilowattan 72 kilowatı düşüp hesaplama yapman lazım. Çünkü zaten bu kişi 250 kilowatın içindeki 72 kilowatı geçen ay ödemişti. Her ay yazdığın rakamı bir yere yazarsan sorun çıkmaz.

Yukarıdaki kuruş hesaplamaları belki 1 kuruş hatalı hesap olabilir. Bunun tam hesabı ise mesela sana gelen fatura 50 lira diyelim, tüketim miktarı ( Kilowat olarak yazar ) tüketim miktarını 50 liraya bölersen kdv içinde bir kilowatın kaç kuruş olduğunu bulabilirsin.

Bu arada süzme sayaç diye bir şey yok. Şu an usülsüz kullanım var sizde. Türk elektrikçiler uydurmuş bu süzme sayacı

çok tşk ederimmmm morbeyaz..

bu hesaba göre 2 milyar 268 milyon çıkıyor doğrumu morbeyaz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hatalı hesaplamışsın. 72 kilowat harcamış. 1 kilowatx31,5
=22.68 kuruş eder.

T=180=72.718 bu veri doğruysa benim yaptığım hesap doğru. Sanırım sayaç yeni takılmış.

1.5 ay oldu ama üst katta kaynak makinaları ispiral taşları elektrik sobaları yanıyor hergün ama 22 milyon fatura az değilmi

ben evde hiçbirşey kullanmıyorum en az 50 milyon geliyor elektrik faturası kafam karıştı

Hesaplamalara göre tek terim tek zamanlı (normal tarife) tarife için 21,92 TL , tek terim çift zamanlı (3 zaman dilimli tarifeli) tarife için 20,29 TL olmalıdır.

Gerçek sayaç değerlerini de bildirirseniz size onu da söyleyebilirim

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri