trafo kaybı bedeli

ersenemir

Üye
merhaba arkadaşlar bir müşterimin kompanze sisteminin kontrolünü yapıyorum binada trafoya ait ana sayaç ve kiracılara ait sayaçlar var yani kiracılar defargasyon abonesi faturalar okunurken sadece ana sayacın reaktif ve kapasitif endeksleri baz alınıyor fakat her faturada reaktif ve kapasitif oranları normal olduğu halde aktif tüketimde 2000 tl gibi fark çıkıyor trafo kayıplarının bu kadar yüksek olması bana normal gelmiyor ben harmonikten şüpheleniyorum çünkü cnc ve ups cihazlarının tüketimi bayağı var sizce sorun ne olabilir harmonikse nasıl tespit edebilirim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
trafo kaybı %3 %5 arası olabiliyor aktif tüketiminiz kaç kwh?

arkadaşım trafo kaybı trafonun gücüne göre alınır. trafo gücün yüksekse bu durum olabilir trafo gücünü bildirirsen yardımcı olmaya çalışalım.

Local sayaçlar ile ana sayaç arasında mı fark çıkıyor acaba? Öyle ise elektronik sayaçlar kullanıyorsanız bu farklar normaldir.

merhaba arkadaşlar bir müşterimin kompanze sisteminin kontrolünü yapıyorum binada trafoya ait ana sayaç ve kiracılara ait sayaçlar var yani kiracılar defargasyon abonesi faturalar okunurken sadece ana sayacın reaktif ve kapasitif endeksleri baz alınıyor fakat her faturada reaktif ve kapasitif oranları normal olduğu halde aktif tüketimde 2000 tl gibi fark çıkıyor trafo kayıplarının bu kadar yüksek olması bana normal gelmiyor ben harmonikten şüpheleniyorum çünkü cnc ve ups cihazlarının tüketimi bayağı var sizce sorun ne olabilir harmonikse nasıl tespit edebilirim

bilgileriniz eksik oldugundan tam net teşhis konamaz bence:

trafo kaç kva
sayaç A.G demi O.G demi?
birim fiyat üzerinden mi hesaplıyorsun kwh kaç ile çarpacağınızı nerden hesaplıyorsunuz?

sayaçsız hiç mi bir yer yok? bu bilgileri yazarsanız daha mantıklı çözüm bulabilirsiniz

sayaç O.G tarafında ise bu farkı görmeniz normal eğer A.G tarafında ise fazla fark olmamalı.

Local sayaçlar ile ana sayaç arasında mı fark çıkıyor acaba? Öyle ise elektronik sayaçlar kullanıyorsanız bu farklar normaldir.

hayır lokal sayaçlara elektrik idaresi farura çıkarıp ana sayaçtan düştükten sonra kalan fark çok yüksek

dostum gelen faturandaki aktif tüketimide (kwh) bildirirmisin. ayrıca faturandaki reaktif bedel ve aktif bedellerde bir bedel olmadığını kontrol ettin değilmi

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri