Trafo kademe ayarı

Elk sait

Üye
Akadaşlar öncelikle herkese merhaba benim çalıştığım tesiste fazlar arası 412, 413V aralığı voltaj ise 240,242V arası değer veiyor arada bi kompanzasyon panosunda kondansatör arızalanıyor değiştiriyorum sizce değerler normalmi yoksa bir trafo ayarı gerekirmi

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Gerilimleriniz yüksek .Kendi trafonuz varsa,1 kademe düşürseniz iyi
olur.Şebekeden alıyorsanız,tedarik-
ci kuruluştan talepte bulunun.

Son düzenleme:
Bende düşürme taraftarıyım zira kompanzasyonda sıkıntı çıkarıyor cevabınız için teşekkür ederim

Bende düşürme taraftarıyım zira kompanzasyonda sıkıntı çıkarıyor cevabınız için teşekkür ederim
Gerilim değeri değiştiği için kondansatör kademelerin verdiği kapasitif reaktif güç (kvAr) düşer. Röleden tekrar otomatik tanıma yapıp kontrol etmek gerekir. En son geçen sene 1600kvA lık bir tesiste yaptım sorun yaşamadım.

Gerilim değeri değiştiği için kondansatör kademelerin verdiği kapasitif reaktif güç (kvAr) düşer. Röleden tekrar otomatik tanıma yapıp kontrol etmek gerekir. En son geçen sene 1600kvA lık bir tesiste yaptım sorun yaşamadım.
Trafo kademe ayarından sonra diyorsunuz anladığım kadarıyla

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri