Trafo için 220v 50hz frekans 10khz veya daha fazla frekans nasıl elde edilir

Ben sahsen sayin Harun BAYRAM'in asagidaki kitabından cok faydalandım. Elektronik temelimin olusmasini sagladi. Ardindan Eyüp beyin kitaplari pekistirmemi sagladi.

http://www.ersansulun.com/eserlerim.html

images (2).jpeg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Çok yüksek müsaadeniz ile ben de bu ÖĞRENCİ arkadaşıma bişiy sormak istiyorum ama sadece öğrenci arkadaşıma sormak istiyorum :

741 entegresindeki 2 ve 3 nolu ayaklar ne işe yarıyor inverting ve noninvertin input yazıyor ama bişiy anlayamadım ?

Bir de ofset ayarı ne demektir ? opamplarda ofset ayarı nedir bunu herkes cevaplayabilir :)

Çok yüksek müsaadeniz ile ben de bu ÖĞRENCİ arkadaşıma bişiy sormak istiyorum ama sadece öğrenci arkadaşıma sormak istiyorum :

741 entegresindeki 2 ve 3 nolu ayaklar ne işe yarıyor inverting ve noninvertin input yazıyor ama bişiy anlayamadım ?

Bir de ofset ayarı ne demektir ? opamplarda ofset ayarı nedir bunu herkes cevaplayabilir :)
yahu sende çalışmadığım yerden sormuşsun hemen cevaplayayım inv ve noninv uçları kulaklık ucundan gelen eviren ve evirmeyen girişleri offset ayarıda az önce öğrendim pot oraya bağlanılacakmış :)
Ben sahsen sayin Harun BAYRAM'in asagidaki kitabından cok faydalandım. Elektronik temelimin olusmasini sagladi. Ardindan Eyüp beyin kitaplari pekistirmemi sagladi.

http://www.ersansulun.com/eserlerim.html

Ekli dosyayı görüntüle 66718
bu kitapla ilgili değil soru bu tl 494 besleme girişi 41 v ve 250ma yazıyor ben bunu silis 3cm ye 4cm bir trafodan o değeri elde edermiyim acaba şarj adaptöründen çıktı Nokia şarj aleti 3.7v 355ma diyor ama ben bunun sargılarını değiştirerek yaklaşık 41v 250 ma elde edebilirmiyim tl494ü beslemek için oradan çıkan dalga ac mi olarak çıkıyor yoksa dc olarakmı eğer ac çıkıyorsa bunu oradaki opamptanmı ayarlanıyor 220 va yükseltme tekrardan sorma ihtiyacı duydumda

tl 494 ü kullanıp bir smps güç kaynağı yapıcağım ama tl 494 41v 250ma ile çalışıyor geliba ve ben bunu çoğu smps lerde olduğu gibi 220v ile besleyeceğim tek sorun bu 41v 250ma mi kullanılıyor anahtarlama için yoksa entegrenin komple çalışması için gereken güçmü biraz aydınlatırsanız sevinirim 1nf kondansatör ve 3.7k direnç düşünüyorum frekans eldesinde bu frekans çıkışta direk ac olarak çıkıyor değil mi yoksa dc den acye sonradan dönüştürmemizmi gerekiyor

https://www.ti.com/lit/gpn/TL494

Bu dökümanı indir ve sakla. İyice didik didik oku incele. Bir çok bilgi var bu dökümanda. Yabancı dil bilmesende elinin yanında sözlük olsun.

7.3 Recommended Operating Conditions yazan tabloda besleme gerilimi için diyorki 7 volt ile 40 volt arası olabilir diyor. Sen ister 12 volt kullan ister 24 volt ister 36 volt ve arasında. sadece limit altı ve üstü olmaz.

Bence arkadaşım ilk olarak, bu dediğin proje yerine, pıc programlamayı öğren. Hedefin ise pıc ile pwn sinyali nasıl üretilir . Frekans üretme işini, pwn kontrolu ile yapabilirsin . Bence sen yapabilşrsin arkadaşım. Ama en azından pıc mikroları programlama sını öğrenmelisin bu sana çok şeyle kazandırır . Zaten bir programlama diline hakim olacak olursan diğer Programlama dillerini de öğrenmiş olacaksın. Micro chip, atmel, arm, yada ardino nasıl programlanıp ilgili uygun devreleri, kendi lehimlinle çalıştırma yoluna koyul. Madem ki mühendislik düşünüyorsun. Elektronik elektronik tüm devre elemanlarını sular seller gibide öğrenmeye devam etmek kaydıyla . Yazılın ve donanım senin işini görür. Zoruna gitmesin önceki yorumlara göz attım. Ama şu amacına yaklaşma gitme metodun çok uygunsuz . Yani kendi yazacağın kod ile üretmiş olduğun pwn sinyali bence hiçte hafif bir iş değil. Eğer kopyala yapıştır metodu kullanmayacaksan. Bende senin gibi düşündüğüm için 15 20 adet model uçak kırmıştım. Merak etme buralarda çok mühendis arkadaş edinirsin eğer kararlıysan öğrenme olayında.Muhasebe mezunuyum meslek lisesi . Ama 7 tane plc, pic mikrolar ve pc programlama dilleri öğrendim şuan ki bulunduğum siteler de. Yani dinle usta arkadaşları. Yada mühendisleri. Başarılar kardeşim.

41 vdc entegrenin çalışması için.
Evet çıkışlardan dc ac gerilim üretiliyor.
Çıkışlara led bağlayarak görebilirsin çıkıştaki gerilim şeklini.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri