Trafo enerji kısa devre

Hadi bakalım.

İlk başta deneme için elinizdeki trafoyu AC yazan yere bağlayın. Kısıkta olsa ses alırsınız. Eğer kart çalışıyor ise. 12 volt trafo bulmanız daha iyi olurdu.

Deneyin bakalım ses gelecek mi?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Hadi bakalım.

İlk başta deneme için elinizdeki trafoyu AC yazan yere bağlayın. Kısıkta olsa ses alırsınız. Eğer kart çalışıyor ise. 12 volt trafo bulmanız daha iyi olurdu.

Trafoda 3 tane kablo yeri var detaylı cekeceyim şimdi yardım ettiğiniz için sağolun
Hadi bakalım.

Kırmızı ile cizdgim yerde ben bunu radyodan söktüm ordada bı kablo vardı bı yere bağlıydı unuttum nere bağlı olduğunu ama prize takıyorum kalın kabloları prize bağlıyorum ince tarafı Multi metreye 07.5 değer alıyorum diren inceleri devreye bağlasam sıkıntı olmaz değil mi zaten devreden az değerli dediğiniz gibi az ses çıkar hde kartın çalışıp çalışmadığını öğrenirim yanlışım varsa düzeltin saygılar teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• 16233410596581561279098927878767.jpg
    16233410596581561279098927878767.jpg
    147.2 KB · Görüntüleme: 5
  • Screenshot_20210610-190545.png
    Screenshot_20210610-190545.png
    965.9 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
Kirmizi ile isaretlediginiz uç sanırım metal şase. Topraklama için olabilir emin değilim. Fotoğraf net değil.

7.5 in ne olduğunu anlamadım sanırım voltaj. Voltaj ise sorun yok. Bağlayın.

Kirmizi ile isaretlediginiz uç sanırım metal şase. Topraklama için olabilir emin değilim. Fotoğraf net değil.

7.5 in ne olduğunu anlamadım sanırım voltaj. Voltaj ise sorun yok. Bağlayın.
Teşekkür ederim sağolun 😊

Bu trafonun, 220/7.5 volt düşürücü trafo olduguna eminmisiniz. İnce kablolar, 220 volt giriş, kalın kablolar ise çıkış olması gerek. Siz, u konu ıle yakınızdan bir kişiden yardım alın bence.. yardım alın bence..

Bu trafonun, 220/7.5 volt düşürücü trafo olduguna eminmisiniz. İnce kablolar, 220 volt giriş, kalın kablolar ise çıkış olması gerek. Siz, u konu ıle yakınızdan bir kişiden yardım alın bence.. yardım alın bence..
Yaptım sorun yok trafoda düşürücü olduğu kesin. oldu yani sadece asıl sorum devrenin normalde kaç volt olduğu nasıl öğrenebilirim?? Ona göre uyumlu trafo alıcam

Forum istatistikleri

Konular
128,175
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri