Trafo enerji kısa devre

Emir kadir

Üye
16233149345065298791685512295651.jpg
Trafoyu ses sistemi kartına takacağım ama çok bı bilgim yok trafoya 220 enerji verdim 07.6 çıkıyor karta doğrümü bağlıyorum bilmiyor buradaki yorumlara göre hareket edeceğim iyi günler..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Ses sitemının max gücü ne kadar, bilmiyorsanız, sogutucaya monte edilmiş elemanların kotunu okuyun. O trafo bu sistem için ufak görunuyor ayrıca..
AC yazısındakı mavı kablolar, senın baglıyacın trafo cıkıs kablolarından cok kalın. 7.5 volt ses sıtemı olacagınıda sanmam. AC giriş yanındakı, dogrultma dıyotlarıda amperli görülüyor.
Sagdakı buyuk kondansastör üzerınde kaç volt yazıyor, en azından yalşaık bilgi verir.

Dostum bu ses sistemi kartı direk 220 diyonda geçen verdim trafo var sanıyordum devrede yokmuş patladı bende bı radyodan trafo çıkardım belki uyar diye 07.5 değerinde trafo ama ses kartının büyük kondansatorunde 25 v yazıyor küçük olanlarında 16 yazıyor kafam almadı yani birde trafoda 3 kablo var ne iş anlamadım
Ses sitemının max gücü ne kadar, bilmiyorsanız, sogutucaya monte edilmiş elemanların kotunu okuyun. O trafo bu sistem için ufak görunuyor ayrıca..
AC yazısındakı mavı kablolar, senın baglıyacın trafo cıkıs kablolarından cok kalın. 7.5 volt ses sıtemı olacagınıda sanmam. AC giriş yanındakı, dogrultma dıyotlarıda amperli görülüyor.
Sagdakı buyuk kondansastör üzerınde kaç volt yazıyor, en azından yalşaık bilgi verir.
25 volt yazıyor 3300uF

Son düzenleme:
İlla AC trafo takacaksin diye bir kaide yok. Aynı girişe DC 12volt verebilirsin.

Dostum bu ses sistemi kartı direk 220 diyonda geçen verdim trafo var sanıyordum devrede yokmuş patladı bende bı radyodan trafo çıkardım belki uyar diye 07.5 değerinde trafo ama ses kartının büyük kondansatorunde 25 v yazıyor küçük olanlarında 16 yazıyor kafam almadı yani birde trafoda 3 kablo var ne iş anlamadım

25 volt yazıyor 3300uF

Siz bu devreye 220 volt verdiniz ve patladı ise o devreden hayır gelmez. Tüm yarıiletkenleri entegreleri kondansatörleri değiştirmeniz gerekli v.s. v.s.

Siz bu devreye 220 volt verdiniz ve patladı ise o devreden hayır gelmez. Tüm yarıiletkenleri entegreleri kondansatörleri değiştirmeniz gerekli v.s. v.s.
Multimetre ile ölçtüm değer veriyor ama devre elemanları sorunsuz lehim yaptım patlak yerleri ölçtüm sorunsuz duruyor

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri