Trafo bağlantı yardım

byroltr

Üye
Resmini paylaştığım trafoyu nasıl bağlantı yapılır. 400v giriş ne demek oluyor...?

Ekli dosyalar

• Ismet Trafo.jpg
    Ismet Trafo.jpg
    140.9 KB · Görüntüleme: 32
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
0 ve 400v yazan yerleri giriş, yine 0 ucu sabit olmak şartıyla -%5 yazan uç 24 volt değeri yüksekse 400v ucunu baglayacagin uç. Bu defa +%5 ucuysa , 24v değeri düşükse 400v ucunu baglayacagin uç.

Yani diyorsunuz ki bu trafo çift faz girişli. OV ucuna bir faz, 400V ucunada diğer fazı bağlayıp çalıştırıyoruz öylemi? Çıkan voltajımız yüksek yada düşükse de "mehmetemin" arkadaşımın yazdığı gibi ucun yerini değiştirip bi nevi ayar yapmış çıkışı... doğrumudur?.. Kusura bakmayın bu trafolar konusunda her seferinde başka bişey öğreniyorum ustalar...

Yani diyorsunuz ki bu trafo çift faz girişli. OV ucuna bir faz, 400V ucunada diğer fazı bağlayıp çalıştırıyoruz öylemi? Çıkan voltajımız yüksek yada düşükse de "mehmetemin" arkadaşımın yazdığı gibi ucun yerini değiştirip bi nevi ayar yapmış çıkışı... doğrumudur?.. Kusura bakmayın bu trafolar konusunda her seferinde başka bişey öğreniyorum ustalar...
Evet, yeterki sekonder ile primer uçlarını yanlış baglamayalim ( Bu trafoda 24 v uçlarına 380 vy 220v vermeyelim!!)

Hmm anladım, ilginiz için teşekkür ederim...

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri