Trafo bağlantı problemi

Herhangi bir sayfam yok. Yaptıktan sonra muhtemelen buraya eklerim.

İlk aşamada zaman ayar devresini yaptım. Düzgün çalıştı. Simdi buna guc ayar devresi eklemeye çalışıyorum.
Tamam ustam. Gelişmeleri zamanla paylaşırsanız çok sevinirim.
Herhangi bir sayfam yok. Yaptıktan sonra muhtemelen buraya eklerim.

İlk aşamada zaman ayar devresini yaptım. Düzgün çalıştı. Simdi buna guc ayar devresi eklemeye çalışıyorum.

Deneme videosu asagida.

Çok güzel olmuş ustam. Ama ben bu kadar teferruatlı yapamam. O imkanım yok. Internette 2 röle ile yapılan basit bir sistem görmüştüm. Sanırım birde kondansatör vardı ve kondansatör değerine göre süre ayarlanıyordu. Ben ancak öyle mekanik basit birşey yapabilirim. Zaten kendim kullanacağım. Kırk yılda bir lazım oluyor ama yapayım dursun.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Ustam ölçtüm. Hepsi de bu şekilde
En azindan bu olcum sonuclarina gore 3 sargiyi paralel baglayamayacagin anlasildi.
214v girerken 427 volt almaniz sargi oranlarinin 2 oldugunu gosterir.

Sanki 110v sargisina 220v veriyorsunuz gibi geldi. Sagdaki iki sargiyi seri baglayip uclarina 220v vermeniz gerekir diye dusunuyorum.

Zaten dedigim dogru ise trafonun isiniyor ve koku geliyor olmasi lazim.

Son düzenleme:
En azindan bu olcum sonuclarina gore 3 sargiyi paralel baglayamayacagin anlasildi.
214v girerken 427 volt almaniz sargi oranlarinin 2 oldugunu gosterir.

Sanki 110v sargisina 220v veriyorsunuz gibi geldi. Sagdaki iki sargiyi seri baglayip uclarina 220v vermeniz gerekir diye dusunuyorum.

Zaten dedigim dogru ise trafonun isiniyor ve koku geliyor olmasi lazim.
Evet ustam birbirinden farklıymış. Şu an verdiğim girişten bir sorun çıkmadı. Yani koku veya ısınma olmadı ama gerçi uzun boylu bir çalışma da yapmadı. En fazla 10 dakika birkaç tel yaktım, kısa devre yaptım vs. Onda da sorun çıkmadı. Zaten çok kısa süreli pil puntalayacagi için sorun çıkacağını sanmıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri