Trafo anahtarı

Hem 220v hem 12v anahtar bağlayıp ledleri aydınlattım. Trafoyu boşta ölçtüğümde 12,7 v çalışırken ölçtüğümde 12,1 v değer verdi sanırım normal. Trafonun ısısı biraz fazla gibi geldi, acaba 10A diye sattıkları trafo daha düşük olabilirmi. Multimetreyle, bağlı ve çalışır haldeki şerit ledin ne kadar amper çektiğini nasıl bulabilrim. Şerit ledin en sonundan mı ölçmem gerekir. 3 parça bağlantı her bir parçayı tek tek ölçmek istiyorum lakin nasıl ölçmem gerektiğini bilmiyorum. Multimetreyi ledin en sonundan 10amperlik kısmından, nasıl bir bağlantıyla ölçebilirim. Başınızı ağrıttım kusura bakmayın bu konularda cahil ve meraklıyım, çarpılmadan bunuda öğrenirsem iyi olacak. Teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
multimetreni amper okuma konumuna getir probların yerini değiştir yani, güç kaynağı ile ledlerin arasına köprü yap okursun. bilemiyorsan youtube de var arama yap ve izle

Aydınlatmadan memnunsan voltajı düşür 11v yap mesela. Hem LED ömrü uzar hem sarfiyat azalir

Aydınlatmadan memnunsan voltajı düşür 11v yap mesela. Hem LED ömrü uzar hem sarfiyat azalir
Üzerinde voltaj düşüren kısmı olmayanlardanmış, başka düşürme yöntemi sanırım başka bir parça takmak gerekiyor. Aslında düşüncem oydu 11,5 - 11 gibi yapmak, dimmer gibi bir parçaydı sanırım alırım olmassa.
Youtubeden birini izledimde tekrar izlemem lazım tam çözemedim seri bağlantı olacak diyor, ledleri yakmayayım diye yapmadım tekrar izleyip bir bakacam. cevaplar için teşekkürler

trafonun kapağını aç, kabloları giriş ve çıkış yaptığın yerin genellikle sol tarafında yıldız tornavida ile ayar yapabileceğin küçük bir potans vardır. onu çevirerek voltajı arttırıp azaltabilirsin.

trafonun kapağını aç, kabloları giriş ve çıkış yaptığın yerin genellikle sol tarafında yıldız tornavida ile ayar yapabileceğin küçük bir potans vardır. onu çevirerek voltajı arttırıp azaltabilirsin.
Eyvallak teşekkürler, görünür yerde olmasa bile illaki devrenin içinde mevcut o zaman.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri