TR89B piezo sensor

tekin126

Profesyonel Üye
arkadaşlar aşağıda pdf linkini verdığım malzemeyı türkiyede bulma şansim varmı yardımcı olurmusunuz teşekkur ederim

http://www.vydas.co.uk/PDF/MP/TR-89 Datasheet 090721-v.pdf

:)herşeye sazan gıbı atlıyorsun nerden bılıyorsun benım sevıye kontrol için kullanacağımı bahsettığın cihazlar benim işime yaramaz o sensorlerı bılıyorum benım aradığım sensorle aralarında çok buyuk fark var yardımcı olmak ıstedığın için teşekkur ederım

:)herşeye sazan gıbı atlıyorsun nerden bılıyorsun benım sevıye kontrol için kullanacağımı bahsettığın cihazlar benim işime yaramaz o sensorlerı bılıyorum benım aradığım sensorle aralarında çok buyuk fark var yardımcı olmak ıstedığın için teşekkur ederım

sizin elektronik bilginiz sadece su depoları kontrolü ile sınırlı olduğu için öyle düşündüm. ( yoksa su altı telefonumu yapacaksınız :D )

ultrasonic sterilizator, yada nebulizator (su buharlaştırıcı :D )

:)yıne hizli duşundun yapmak ıstedığım bu piezolar dar açili vede uzak mesafeye sinyallerı gıdıyor yuksek desibellere çıkıyor bu piezodan yabanı hayvan kovar(domuz kovar) yapacağim :) yuzde 99.9 muhalefet olacağından eminim:))) geçen yıl benı bir çilek bahçesıne goturduler domuzların verdığı zararı gormemı ıstedıler çiftçi toprağı işlemiş uzerıne siyah naylon ortmuş çilek fidelerını naylonu delıp toprağa dikmiş buradakı amaç çilek meyvelerı toprakla temas etmıyor muazzam işçilik yapılmış domuzlarda gelmış adamların yaptığı bahçenın altını ustune getırmış çilek filan hiçbişey kalmamış çok buyuk zarar eğer bu konuda kovucu vs yapılırsa çiftçilerımıze çok buyuk yardım etmış oluruz çalışmalarım oldu domuz kovucu hakkında oyle bır hayvankı insandan çok bağişiklik kazanan bır canlı tüplerle patlar yapıyorlar gece tarlalarda sabaha kadar işildak yakanmı dersın muzik yayını yapanmı dersın iki üç gun bılemedın bir hafta aynı olayı gorunce gelıp yaptığın kovucunun dıbınde zarar verıyor ultrasonik bır devre yaptım 15 dayandı:) 15 gun sonra tarlada cihazı bağladığım dıreğı devırdıler:)sanırım açıklayıcı oldu neden bu piezoyu aradığımın sebebı:) maın -loop hadı sana ufukta işik kafa yoracaksan bu sisteme yor benım kelımelerımde hata arama:))yaw yiğidi öldur hakkını yeme derler bu doğru :)dsamarıma basıyorsun bende kızıyorum benım msana kızgınlıkla yazdıklarımı biri bana yazacak ya sustururum yada susarım :)bundan sonra yazmıcam yaşimı gozonune alarak ağir cevap vermıyorsun teşekkur ederım

Son düzenleme:
muhalefet olmak için değilde gerçekten bir püf nokta var burada. bu usc nin rezonans frekansı eğer 38 yada 40khz ise domuzlar bu frekansı duyuyormu? eğer duyuyorlarsa etkili olabilir. daha alçak frekans vererek örn. 10- 20khz arası buda usc nin rezonans frekansında olmaz ise ses az çıkacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri