Toz Toplama İçin Seperatör Yapımı

KAYSERİ

Profesyonel Üye
Elektrik süpürgesinin filtresi mdf nin ince tozundan çok kısa sürede dolduğu için uzun süreli çalıştıramıyorduk. Ne zamandır yapmayı istediğimiz seperatörü yapalım dedik. Dün yarım saat içinde tamamladık ama sistemde bir yanlışlık var. Resimde de gösterdiğim gibi tüm toz konik olan kısımda birikiyor alttaki kovaya bir tek toz tanesi geçmiyor hatta oradan daha kuvvetli emiş yapıyor :D :D :D Nerede yanlış yapıyoruz bulamadık. Yardımcı olur musunuz ?

(Mekanik bölümünde sordum ama cevap alamadım hemde burada da konu bulunmuş olsun dedim:) )

Toz Emme.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
üstaraftaki emişe toz gitmiyormu?videonun sonunda gördüm gitmiyormuş:)bu merkez kaç ne güzel bişey böle

Son düzenleme:
Zaten sadece MDF tozu ile denedim. Kovayıda buyuk battal boy sert plastik çöp kovası kullandık.

Pekii kovayı büyük kullanmak hacmi artırdığı için çekiş gücünü düşürmüyor mu ? Yani fazla büyük kullanmak doğru mu ?

Pekii kovayı büyük kullanmak hacmi artırdığı için çekiş gücünü düşürmüyor mu ? Yani fazla büyük kullanmak doğru mu ?

Hayır farketmez, yumuşak plastik kullanma, kapak kısmını ve hava toz giriş çıkış yerlerini conta ile hava sızdırmayacak şekilde ayarla yeter.

Bir sistemden ne kadar hava çıkıyor ise o kadar hava girmek zorunda, eğer emiş gücün yeterli ise.!!!!

Eğer vaktim olursa fotoğraflar koyarım.

Not: Sadece ilk çalıştırmada bir kaç saniye kovanın içindeki havanın boşalması için yeterde artar.

Hayır farketmez, yumuşak plastik kullanma, kapak kısmını ve hava toz giriş çıkış yerlerini conta ile hava sızdırmayacak şekilde ayarla yeter.

Bir sistemden ne kadar hava çıkıyor ise o kadar hava girmek zorunda, eğer emiş gücün yeterli ise.!!!!

Eğer vaktim olursa fotoğraflar koyarım.

Not: Sadece ilk çalıştırmada bir kaç saniye kovanın içindeki havanın boşalması için yeterde artar.

1300W elektrik süpürgesi kullanıyoruz :) :) :) 1300 olmasına karşın evdeki 2000W olan kıyaslayınca fena sayılmaz :D

Hortum capı 4 cm kadar. Yani standart elektrik süpürgesi borusu ölçüsünde. Bildiğim kadarıyla boru çapının da büyük olması gerekiyormuş.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri