Tost makinesindeki parça nedir ?

acemi1111

Üye
Tost makinesi bozuldu açtım ölçüm yaptım multimetre ile görseldeki parçanın bozuk olduğunu fark ettim. Nedir bu parça ne işe yarar ?
20190814_022643.jpeg
20190814_022623.jpeg
20190814_022616.jpeg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
aşırı ısınmaya karşı cihaza konulmuş devre kesici sigorta diye hatırlıyorum, ütü içinde de vardı, iki ucundaki kabloları birleştirp parçayı iptal edip kullanmaya devam edebilirsiniz ama sigortasız çalıştırmış olursunuz kullanırken dikkat etmek lazım..

Devre dışı edince evet cihaz çalışır.

Ancak KESİNLİKLE onsuz kullanmayın. Termistörün ısıtıcıyı devre dışı etmediği durumlarda emniyet amaçlı olarak kendini feda eden ve aşırı ısınma sonucu cihazın büyük sorunlara yol açmasını engelleyen bir alettir.

Devre dışı edince evet cihaz çalışır.

Ancak KESİNLİKLE onsuz kullanmayın. Termistörün ısıtıcıyı devre dışı etmediği durumlarda emniyet amaçlı olarak kendini feda eden ve aşırı ısınma sonucu cihazın büyük sorunlara yol açmasını engelleyen bir alettir.
Ipyal edecektim fakat ne olduğunu öğrenince vazgeçtim kesinlikle iptal edilmeyecek parça diye düşünüyorum. Büyük faciaların önüne geçebilir.
Yenisini alıp değişim yaparım..

Size ve diğer arkadaşlara teşekkür ederim yardımlarınız için..

Ama doğrusunu alın yoksa havai fişek olur kesinlikle gerekli bir parça ama onun yerine termostat koysak daha iyi olur soğudunda çalışır 240c olandan alın takın eski yerine

Ben bu parcayi iptal edip direkt bagliyorum. Bu parcayi bulmak zor buralarda.

termostat da iyi hem bulunuyor heryerde bence can ve mal güvenliğiniz için iptal etmeyiniz bizim tost makinesinde rezistansın demir plaka arasına 220v kablosu sıkışmıştı yandı bitti kül oldu

Bu alet termostata ek koruma sağlar.

Termostat iş görmediği zaman termik sigorta devreye girer ki termostat termik etkili mekanik bir kontrol sağladığından arızalanma olasılığı termik sigortaya göre çok daha yüksektir.

Çift emniyet amaçlı kullanılır.

Sadece termik kullanmak yeterince güvenli değildir.

Bu alet termostata ek koruma sağlar.

Termostat iş görmediği zaman termik sigorta devreye girer ki termostat termik etkili mekanik bir kontrol sağladığından arızalanma olasılığı termik sigortaya göre çok daha yüksektir.

Çift emniyet amaçlı kullanılır.

Sadece termik kullanmak yeterince güvenli değildir.
Ben de ayni seyi dusunuyorum. Ama ne var ki termostat saglamken bu parca nallari dikiyor. Onun icin bu termige hic guvenim yok.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri