Tost makinesi termistör değişimi

tekin sa

Üye
Yanmış ısıl sigortası (termistörü) çıkarılıp teller şortlanmış tost makinesine yeni termistör lehimleyeceğim. Sn60 Pb lehim uygun olur mu? Sanırım 190 derece civarı erime sıcaklığı var bu lehimin.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Lehim ne kadar uygun olur bilemiyorum geçende ben de kahve makinası için değiştirdim. Metal parçalarla kablo ile termistör bağlanmıştı lehim yoktu her iki bacak için de. Eskilerini kullanmaya çalışıp ben de metal içine sıkıştırdım. Üzerinden belki kayar diye sonra lehim yaptım. Metal parça dediğim de kablo pabucu gibi bir şeydi.

Şuradaki kablo uçlarını bulup tele bağlamam lazım https://www.ebay.co.uk/itm/131740292504
ingilizcesi crimp, Türkçesi nedir bunların? N11.com, Gittigidiyor, Koçtaş gibi yerlerde hangi kelimelerle arama yapmalıyım?

Yanmış ısıl sigortası (termistörü) çıkarılıp teller şortlanmış tost makinesine yeni termistör lehimleyeceğim. Sn60 Pb lehim uygun olur mu? Sanırım 190 derece civarı erime sıcaklığı var bu lehimin.

uygun sisteme termistör bağlamanız !!!
bir çok video ve iş yapan kişi sizin gibi düşünmüyor lehimle gitsin .

bence en iyi uygulama iki teli kıvırma ( klemens gibi ) yapıp
lehimleme +
ve ince yüksük boru ile sıkıştırmak ( presleme )
bu arada yanmaz kılıf uygulaması yapmak

kolay gelsin .sağlıcakla kalın .

Son düzenleme:
uygun sisteme termistör bağlamanız !!!
bir çok video ve iş yapan kişi sizin gibi düşünmüyor lehimle gitsin .

bence en iyi uygulama iki teli kıvırma ( klemens gibi ) yapıp
lehimleme +
ve ince yüksük boru ile sıkıştırmak ( presleme )
bu arada yanmaz kılıf uygulaması yapmak

kolay gelsin .sağlıcakla kalın .
Satın alırken satıcıya sordum lehimle olur mu diye, satıcı "olur, biz hep yapıyoruz" deyince ben de olur sandım, aslında lehimle tutturup tamir işini bitirdim, çalışıyor, ondan sonra içime kurt düştü buraya danışayım dedim.
Gönderdiğiniz ilk videodaki arkadaş sadece konuşuyor birşey göstermiyor (zaten iş gösterecek adamın o kadar çenesi düşük olmaz), fakat ikinci video tam araştırdığım konu üzerine iyi bir video.
Şimdi yaptığım lehimleri söküp pabuçlar takıp pense ile sıkacağım, uygun fiyatlı işe yarayan bir sıkma pensesi marka/model tavsiye eden olursa memnun olurum (özelden de yazabilirsiniz).
Teşekkürler.

Satın alırken satıcıya sordum lehimle olur mu diye, satıcı "olur, biz hep yapıyoruz" deyince ben de olur sandım, aslında lehimle tutturup tamir işini bitirdim, çalışıyor, ondan sonra içime kurt düştü buraya danışayım dedim.
Gönderdiğiniz ilk videodaki arkadaş sadece konuşuyor birşey göstermiyor (zaten iş gösterecek adamın o kadar çenesi düşük olmaz), fakat ikinci video tam araştırdığım konu üzerine iyi bir video.
Şimdi yaptığım lehimleri söküp pabuçlar takıp pense ile sıkacağım, uygun fiyatlı işe yarayan bir sıkma pensesi marka/model tavsiye eden olursa memnun olurum (özelden de yazabilirsiniz).
Teşekkürler.

Evet ikinci videoyonun güzel tarifleri var termistör çeşitleri , yönü ve konumlandırılması , vs gibi
tamir işleri seven kişiler bu tip ürünleri ellerinde olmasını ister
burada tamam bir takım kontrol kalemi , pense , anahtarlar vs gibi takım çantası oluşturması normaldır .
bu işi ticarete dökenler daha kalite ve işinin gereği ürünler alırlar .

sıkma pensesi elinizde oldu diyelim ,
ne işinize yarayacak tamircimisiniz veya tamir işine mi başlayacakmısınız ?
sıkma pensesi marka ve model tavsiyesi veremiyorum .

tost makinası firması termistör bağlantısını nasıl yapıyorlar orj hali ? ( bilmek ve görmek )

aslında lehimle tutturup tamir işini bitirdim, çalışıyor, ondan sonra içime kurt düştü buraya danışayım dedim.
içinize sinmedi ise lehimlemeden önce sarma işlemi ( kablo eki videolarına bakmanız ) sonra temiz lehimleme yapmanız . uygun ince metal boru ile sıkmak daha iyi olur .

kolay gelsin ,sağlıcakla kalın .

ek.png

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri