Tost Makinesi Tamiri Yardım Elektrik Hiç Gelmiyor

Arkadaşlar tot makinası birden bozuldu uyarı için yanan yeşil ve kırmızı lambalara hiç elektirik gelmez oldu için açtım ve elektirk kablosunun bir ucuna elektirk geldiği halde bir ucuna elektirik gelmiyor bu arada kablonun üzerinde H240C 250V 10A yazan küçük bir şey var(Görselde ekledim görüntüsünü). Acaba bu mu bozuk? Resistantlar bozuksa onların bozuk olduğunu nasıl anlayabilirim?

Ekli dosyalar

• IMG_0647.JPG
    IMG_0647.JPG
    1.2 MB · Görüntüleme: 130
iç termik yanmış aynısından bulabilirsen al yoksa iptal et. Ölçü aletin varsa Rezistansın direncini ölçerek kontrol edersin yoksa termiği iptal et direk bağla rezistans sağlamsa çalışır.
Sigorta kutunda kaçak akım rölesi olmalı.

sayın yaşlı uzmanın dedığını uygula o resımdekı parçanın iki ucunu bırleştır gevşek bırakma kablo yanmasın ama cihazın çalışır bulabılırsen yenısını tak parçanın uzerınde amper veya mA olarak değerı vardır aynı değerde tak istanbulda karaköyde pasajda torbayla satılıyor kolay gelsın takmasanda çalışır sıgortasız cihaz gıbı

Tamam teşekkürler deneyeceğim. Peki sigorta kutumda kaçak akım rölesi yoksa bir zararı olur mu? Elektrik hattını yakmayalım sonra.

Son düzenleme:
Elektrik hattını yakmayla alakası yok. Kaçak durumunda evin enerjisini keser.

Arkadaşlar merhaba tost makinesi arızalı idi söktüm üzerindeki ry 240 sıcaklık sigortası arızalı bunu iptal edip direk bağlasam sorun olurmu acaba

Ustam o parçayı iptal etme yenisi ile değiştir sigorta senin cihazın diğer parçalarını koruyor bilgine fazla bağalı birşey değil yardım istersen ulaş bana çünkü iptal sonucunda cihaza zarar gelir ben bu meleği yapıyorum çünkü

Arkadaşlar merhaba tost makinesi arızalı idi söktüm üzerindeki ry 240 sıcaklık sigortası arızalı bunu iptal edip direk bağlasam sorun olurmu acaba
rezistanslı sistemlerin çoğunda termistörler vardır.termistörlerin görevi rezistanslar aşırı ısndıklarında devreyi açarak rezistansın yanmasını önlemektir. soğuduklarında tekrar devreye girerler. iptal edilip drek bağlarsanız rezistansınızın ömrü fazla olmaz. slm

Forum istatistikleri

Konular
128,175
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri