Tost makinesi plakası

Böyle temizlik görmediniz tost makinası temizliği

Ev için briaz kaba. Bi plaka icin yeni makina da ne bileyim. En kötü servisten 100 liraya yeni plaka alınır

Bende fırın kağıdı kullanıyorum.

Teflon a hassas davranmak lazım.

Normalde plakalar aluminyumdan yapılır. Sizinkinde paslanmaz başladı ise metal malzemeden demirden imal edilmiş. Pas iyi degil. Gerçi teflon da iyi degil ama ne yapacaksın.

En güzeli döküm malzeme tost makinalarinda. Onlarda ticari ürünlerde çok kullanılıyor.

Yedek parçasını araştırın bulabilirseniz alıp montajını yapın...

100 lira civarı diye tahmin ediyorum plakayı. Biraz baktım. Servisten isticez getirecek en kötü.

Fotokopi yazıcı gibi tonerli cihazların fuser ünitesinde teflon kaplı merdaneler kullanılır. Bunlar zamanla aşınır ve çizilir. Burada bu tür cihazların parça satışını yapan bir yer var. Aşınmış merdaneyi oraya götürüp bırakırız (yerine yeni kaplanmışını verir). Bir hafta sonra kaplanıp getirir. Yeni parçadan çok çok ucuza gelir.
Bulunduğunuz yerde böyle bir işyeri varsa onlara bırakın. Kaplatıp getirirler. Ben ihlas tost plakası kaplatmıştım.

Fotokopi yazıcı gibi tonerli cihazların fuser ünitesinde teflon kaplı merdaneler kullanılır. Bunlar zamanla aşınır ve çizilir. Burada bu tür cihazların parça satışını yapan bir yer var. Aşınmış merdaneyi oraya götürüp bırakırız (yerine yeni kaplanmışını verir). Bir hafta sonra kaplanıp getirir. Yeni parçadan çok çok ucuza gelir.
Bulunduğunuz yerde böyle bir işyeri varsa onlara bırakın. Kaplatıp getirirler. Ben ihlas tost plakası kaplatmıştım.
Teşekkür ederim bilgi için. Araştırayim bunu

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri