tost makinası ızgara termostat iptali

tost makinesi ızgarayı daha verimli kullanmak için ne yapmalıyım?

• termostatı iptal et, rezistans direkt çalışsın

Oy: 0 0.0%
  • hiç biri

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    5
  • Anket kapatılmış .
bir tane tost makinem var ve bu makine aynı zamanda 180 derece açılarak grill de olabiliyor, fakat bu makinenin ayarını max. a getirmeme rağmen kısa sürede termostat devreye giriyor ısıtma duruyor soğuyunca tekrar devreye giriyor bir nevi elektrikli soba gibi çalışıyor, tost yaparken tost kısa sürede piştiği için sorun olmuyor fakat ızgara yapmaya kalkınca pişirmeye çalıştığınız malzeme kuruyor ve çok geç pişiyor,
acaba diyorum bu termostatı iptal etsem de direkt bağlasam ve rezistans sürekli sıcak kalsa çabucak pişirsem acaba resiztansa veya teflon kaplamaya bir zarar verir mi?
yada bu termostatların daha yüksek derecelisi varmıdır alsam onu taksam örneğin benim makineninki 200 derecedir ben 300 lük takarım daha sıcak olur ızgara,
hangisi mantıklıdır,
yardım ve önerileriniz için teşekkür ederim.

Aslında endüstriyel cihaz olsaydı termostat yerine dimmer kullanılırdı. Yani ısınınca termostat kapanmazdıda düşük ısı vererek çalışmaya devam ederdi. İnverter klima misali belkide böyle ızgaralarda vardır.

bir tane tost makinem var ve bu makine aynı zamanda 180 derece açılarak grill de olabiliyor, fakat bu makinenin ayarını max. a getirmeme rağmen kısa sürede termostat devreye giriyor ısıtma duruyor soğuyunca tekrar devreye giriyor bir nevi elektrikli soba gibi çalışıyor, tost yaparken tost kısa sürede piştiği için sorun olmuyor fakat ızgara yapmaya kalkınca pişirmeye çalıştığınız malzeme kuruyor ve çok geç pişiyor,
acaba diyorum bu termostatı iptal etsem de direkt bağlasam ve rezistans sürekli sıcak kalsa çabucak pişirsem acaba resiztansa veya teflon kaplamaya bir zarar verir mi?
yada bu termostatların daha yüksek derecelisi varmıdır alsam onu taksam örneğin benim makineninki 200 derecedir ben 300 lük takarım daha sıcak olur ızgara,
hangisi mantıklıdır,
yardım ve önerileriniz için teşekkür ederim.

merhaba,
farklı ısı değerinde termostat kullanmak ürünün tost makinesi özelliğini yok eder.bunun yerine grill olarak kullanmak için en basit yöntem termostat kontaklarından çıkartacağınız iki ucu birleştirebileceğiniz bir anahtar devresi ilave etmektir.kasanın uygun bir yerine ilave edeceğiniz 0/1 kontaklı anahtar sizin işinizi kolaylaştıracak.180 derece açacağınızdan dolayıda aşırı ısı birikimi olmayacağından evsel olarakta kullanacağınızdan ötürü yaşayacağınız en büyük sıkıntı ısıtıcı ömürlerinin kısalması olacaktır.

kolay gelsin

merhaba,
farklı ısı değerinde termostat kullanmak ürünün tost makinesi özelliğini yok eder.bunun yerine grill olarak kullanmak için en basit yöntem termostat kontaklarından çıkartacağınız iki ucu birleştirebileceğiniz bir anahtar devresi ilave etmektir.kasanın uygun bir yerine ilave edeceğiniz 0/1 kontaklı anahtar sizin işinizi kolaylaştıracak.180 derece açacağınızdan dolayıda aşırı ısı birikimi olmayacağından evsel olarakta kullanacağınızdan ötürü yaşayacağınız en büyük sıkıntı ısıtıcı ömürlerinin kısalması olacaktır.

kolay gelsin

öneri için teşekkür ederim şuan uyguladım tam istediğim gibi oldu.

Selamun Aleyküm
Sayın Neckornothing sorunu halletmiş gibi yamışsınız ama, birkaç ekleme yapiyim.
Bahsettiğiniz termostat yuvarlak ise bunların düğmesinin altında döner milin dip kısmında bir somun/vida olur. Temostatın ayarını yapan somundur ve bu ayarın kaçması durumunda bahsettiğiniz gibi erken kapatma veya kapatmama arızasına sebep olabilir. Bu kısım termostatın dönmesinden veya sıkışık dönmesinden gevşemiş/sıkılmış olabilir.
Başka tip termostatlar da kullanabilirsiniz. Tabi şekil ve ölçü olarak uyarlar mı bilmiyorum. Direk bağlamanızda sıcaklığın fazla artması sakıncasını kotrol etmeniz gerekir. Makinanız özellik olarak zaten istediğinizi yapması gerkiyorsa sorun termostatta aranabilir.
Başarılar dileriz.

Aynı sıkıntı bende de vardı gittim sadece ızgara görevi gören bir grill aldım :) tavsiye ederim. Izgaranın tadına var.

En mantıklısı da budur zaten.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri