Toshiba mı? Allegro mu?

Bu söylediklerinizden çıkardığım TB6560, A3977 den daha iyi görünüyor. Fakat A3977 li kartlar nerdeyse TB6560 ın 2 katı fiyatta. Ve bir yerde denk geldi 6.5 ampere kadar besleme diyor. Ama datasheet de yanlış yerine bakmadıysam A3977 için 2.5 Amperden bahsediyor.

Neden olmasın .
Enable uç kullanıyorsan olur.

Ama akıllıca değil.
Uzunca bir yol gideceğim mesela sadece x de
Y yi disable edersen sorun olmuyorsa programın içersinde satır satır uğraşacaksan olur tabii.
Kim tutar seni.

Alegro hızlı diyenler sallamış olmasın ?

O kadar puls ne için gerekli ?

Motor Kontrol Bu tasarımları yapan Nuri beyle görüştüğümde şöyle bir mail aldım sizlerle paylaşmak isterim.

PanterA 4-Eksen Unipolar Mikro-Step Motor Sürücünün videosunu izlediyseniz
(Untitled 1)
benzerlerine oranla daha ustun bir sürücü oldugunu görmüssünüzdür.
toshiba 6560 cipi ile bir cok calısmalar ve kart tasarımları yaptım.
Cipin performansından hic memnun kalmadım ve tasarımlarımı abd malı allegro cipleri ile yaparak daha iyi sonuclara ulaştım.

Tabi bunlar Nuri beyin görüşleri,ben sadece kart tasarımı yapan birinin sözlerini paylaşmak istedim.

Allegro - toshiba gibi şeylerin manuellleri ne ise o , tasarım hikaye.

A3977 2.33 dolar , TB6560 AHQ 3.8 dolar ....

Olumlu gördüğüm kişi ve kurumları rahatca yazarım , reklam filan demem.
Ama olumsuzları kendime saklarım.

Pek fark yok sadece çıkış katı haricidir ve istediğin gerilim-akım değerlerine göre düzenleyebilirsin.
1/16 dır ama hala sukünet ayarları yoktur.
Ayrıca devreler bazı incelikler içerir , dikkat etmek gerekir , alt yapı şarttır.
Yinede bu tip devreler çoğu uygulama için gereken kolaylığı fazlası ile sağlar.

MCU larda iyi iseniz kendiniz yazarsınız.
IR2110 gibi bir tampon ve sonrasında istediğiniz akım ve gerilim değerlerine uygun power moslar...
Piyasadaki sürücüler nasıl sanıyorsunuz ?

Hadi ben size bir üst sınıf oyuncaklar vereyim.

LSI CSI - Design and Production of Full Custom and Standard Integrated Circuits

Geçen gün yanlışlıkla da olsa bir adet 2M415 sürücü aldım.içini merak edip açtım A3992 S-BT Kullanılmış.1,5 A Henüz çalıştırmadım.Yani performansını henüz bilmiyorum ama profösyonel sürücü olarak yapmışlar.

A3986 lar Tb6560 kartlara göre 2 kat fiyatta. Sonuçtan anladığım yine üst sınıf uygulamalar için yetersiz kalıyorlar. Sizin de dediğinizz gibi çoğu uygulama için kolaylık...

A3986 digikey gibi satış sayfalarında :
1 adedi 4.97 dolar
4000 adedi 1.818 dolar...

Baya iyi sürücülerim var demekki yakışıklı bir kutuya koysam prof sürücü sınıfından fiyatlarla alıcı bulabilecek....

Kutuya koy da bir de gizem olsun numaralarını sil üzerinden :D

Digikey den alış veriş yaptınız mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri