Toshiba dvd 2

arkadaşlar evimizde toshıba dvd var. open tusuna basıyorumm zzzzzzzz diye ses geliyo. ekranda bir clese bir open yazısı çıkıyo ve zzzzzzz diye ses devam ediyo sonra duruyo.. open tusuna bastıgımızda dvd reader kapagı açılmıyo. söktüm ve dvd reader kapagını çıkardım plastik şerit halinde bir parça var onu elle sola doğru itiyorum ve cd yi koyuyorum çalışıyo. sonra parçaları tekrar takıyom yine aynı durum. neyapmam lazım arkadaşlar.

arkadaşım cd tepsisini açan çok ufak (yaklaşık 1tl boyutunda belki biraz daha büyük)siyah kasnak lastiği gevşemiş elindekini çıkar bir elektronik malzemeciye git(istanbuldaysan karaköy selanik pasajı tam yeri 25 krş gibi bi fiyatı var) biraz ufağını vericektir çokta sıkı olmasın sıkışır kasnak lastiğini değiş.yalnız lastiği değişirken kapak sente nokta işaretlerine dikkat et sentesi kaçmasın yoksa kapak ya tam kapanmaz yada tam açılmaz kolay gelsin..

arkadaşım cd tepsisini açan çok ufak (yaklaşık 1tl boyutunda belki biraz daha büyük)siyah kasnak lastiği gevşemiş elindekini çıkar bir elektronik malzemeciye git(istanbuldaysan karaköy selanik pasajı tam yeri 25 krş gibi bi fiyatı var) biraz ufağını vericektir çokta sıkı olmasın sıkışır kasnak lastiğini değiş.yalnız lastiği değişirken kapak sente nokta işaretlerine dikkat et sentesi kaçmasın yoksa kapak ya tam kapanmaz yada tam açılmaz kolay gelsin..
sayın semih yazar cevabın için saol. Bizim burası küçük bir yer. Olabilecek yerlere sordum..yok dediler... Başka ne yapabilirim yardımın için saol.

kasnak lastiğini değişmekten başka şansınız yok malesef lastiği bi şekilde temin etmek zorundasınız.istanbuldan bi akrabanıza o boy aralığındaki (lastiğin çapını ölçün söyleyin) 4 -5 adet lastiği posta ile yollasa size işiniz hallolur içlerinde biri mutlak size uyar böylece zaten fiyatları çok ucuz bişi kolay gelsin...

kasnak lastiğini değişmekten başka şansınız yok malesef lastiği bi şekilde temin etmek zorundasınız.istanbuldan bi akrabanıza o boy aralığındaki (lastiğin çapını ölçün söyleyin) 4 -5 adet lastiği posta ile yollasa size işiniz hallolur içlerinde biri mutlak size uyar böylece zaten fiyatları çok ucuz bişi kolay gelsin...
sayın semihyazar cihazın içini açtım bir elektronikçiye götürdüm onda vardı. gözümün önünde taktı 5 lira aldı. sen niye takmadın diyeceksin? ben cihazı açtıgımda lastik felan yoktu. galiba çocuklar içine bişeyler attıgında o lastik parçalanmıştı. belki benden önce eniştem açmış o parçaları atmış olabilir. çok aradım o lastigi adam takınca anladım nerde oldugunu?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri