TOROİDAL AKIM TRAFOSU HK.

Merhaba biz 36KV 630 A 16 KA KESİCİLİ GİRİŞ-ÇIKIŞ HÜCRESİ ALACAĞIZ
SF6 GAZLI AYIRICI 63 A 16KA
SF6 GAZLI KESİCİ 1250 A 25KA
TOROİDAL AKIM TRAFOLU (1. HÜCRE 200/5-5) VE (2. HÜCRE 50/5-5) OLARAK SEÇTİK

ANCAK FİRMA Akım trafoları için üreticilerden gelen bilgiye göre 50/5-5 olarak belirtilen Nitrojen üretim tesisi kesicili hücresindeki akım trafosu değeri aşağıdaki gibi üretilebilir. Şartnamede yazan şekilde (0,2Fs5) şeklinde üretilemez. Bu nedenle 0,5Fs5 şeklinde seçilmesi UYGUN OLACAKTIR DEMEKTEDİR. SİZCE BU DURUMUN SAKINCASI ARTISI EKSİSİ NEDİR FİKRİNİZ VAR MI DÖNÜŞ YAPABİLİRSENİZ SEVİNİRİM

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
papatya.mb.l Merhabalar
50/5-5 bir akım trafosunda 0,2fs5 ile 0,5fs5 arasında tam yükte hata miktarı 0,15 amper gibi (0,25-0,1=0,15) bir değer eder ancak siz bu akım trafolarının kesicili hücrede kullanacaksanız koruma sınıfı seçmeniz gerekir,sizin seçtiğiniz ölçü için seçilmiş akım trafosudur,röle koordinasyonu açısından sıkıntı yaratabilir gibi duruyor veya tek hattınızı bilmediğimden koruma için ayrı akım trafosu mu kullanacaksınız.
Bu arada eğer ölçü için kullanacaksanız 50 amperlik bir tesis için 0,2 yerine 0,5 kullanmanızda yasal mevzuat açısından bir sıkıntı yok,10 MVa dan küçük tesislerde ölçü devreleri (Sayaç) için 0,5 akım trafoları kullanılabilir.

İyi çalışmalar

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim cevabınız için Bu Kesicili Giriş Çıkış Hücresi Fider Yönetim Röleli olup, akım trafosu koruma ve ölçü için kullanılacaktır.

O Halde akım trafolarının sekonderinin biri 0,5FS5 ölçü için, diğer sekonder 5P10 gibi veya uygun bir koruma için dizayn edilmişdir diye düşünüyorum

Kolay Gelsin

Peki bizim istediğimiz gibi (TOROİDAL AKIM TRAFOLU (1. HÜCRE 200/5-5) VE (2. HÜCRE 50/5-5) OLARAK SEÇTİK ) piyasada üretilmiyor mu ya da üretilirse fiyat mı artıyor bilginiz var mı

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri