Torna ürünü aradığım bir parça

Boyama yerine polyester içerisine pigment katarak renklendirebilirsiniz. İkinci bir işten kurtulursunuz

Aynen öyle yapacağım. Da onda da renk zor tutuyor. İyi ölçmek lazım. Tek sorunum koku.. O kokuya tekrar mahalleli nasıl katlanacak bakalım. Aslında hiç delmeden direk deliğide kalıptan çıkartsam iyi olur ama çok ufak silikon zor olur.

Polyesterden kendiniz döküp, arkada kalan deliği de cnc'de 20-30 tanesi için yuva açarak seri olarak delebilirsiniz. Polyester için RTV2 silikon kalıp hazırlaması ve maliyeti çok ucuz , yanlış hatırlamıyorsam kilogramı 40-50 TL civarı. Döküm tipi polyester 18lt tenekesi 120 TL civarı. Ben o şekilde model gemi dökuyorum.
Kardes bende meraklıyim polyester ile döküm yapıp ihtiyacım olan ürünleri yapmaya azdaha bilgi ve yaptıklarından örnek fosterormisin ?

karaköyden bu iş için uygun silikon(normal silikon değil), hızlandırıcı, polyester ve kalsit gerekiyor. Bİr iyi filtreli gerçek bir maske.. Ben kopyacıydım. Var olan ürünleri kopyalıyordum. Hem koku hem satışlar iyi gitmeyince bırakmıştım. Her işin bir zamanı var.

Cevdet bey koku konusunda çok haklısınız, kışın soğuk ayaz demeden dışarıda dökmek zorunda kaldım. Kalsit eklerseniz, strenle inceltmeniz gerekiyor. Daha akışkan oluyor.
@osman1970 bu model ve aksesuarları benim ilk ve tek polyester döküm çalişmam, tabi aynı modelden 70 adet döktüm, sağolsun bir arkadaş sayesinde son 20 adette ayarı tutturdum. Atakan beyin dediği gibi karışım oranları çok önemli, oranları iyi ayarlamak lazım. Ortam sıcaklığı kalıp sıcaklığı gibi çok değişken var. Ama cnc yapabilen bir insanın yapamayacağı birşey değil. İlk seferler tam olmasa bile deneme yanılma ile bir süre sonra olayı çözersiniz. Koku ile uğraşmak istemezseniz poliüretan reçine (sıvı plastik) ile döküm yapabilirsiniz, ama o maliyet olarak biraz tuzlu litresi 30tl civarı olması lazım. Son resimdeki küçük aksesuarları poliüretan reçine ile döktüm.

Ekli dosyalar

• IMG_20170915_222432492.jpg
    IMG_20170915_222432492.jpg
    313 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20170915_222509255.jpg
    IMG_20170915_222509255.jpg
    378.2 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20170915_222953482.jpg
    IMG_20170915_222953482.jpg
    316.2 KB · Görüntüleme: 37
poliüretan sıvı plastik polyestere göre daha mı kokusuz ?? bir de daha mı sağlam ??
sıvıya aktivatör ekleyince iş bitiyor mu ??
çünkü polyesteri ben hazır alıyorum mavisi katılmış halde ama hiç biri birbirini tutmuyor.

eğer bu daha kolay basit kokusuz ise bende bununla ufak şeylerimi yapayım.

bir ara aluminyumdan kalıp yapıp plastik eritip dökecektim o derece

poliüretan sıvı plastik polyestere göre daha mı kokusuz ?? bir de daha mı sağlam ??
sıvıya aktivatör ekleyince iş bitiyor mu ??
çünkü polyesteri ben hazır alıyorum mavisi katılmış halde ama hiç biri birbirini tutmuyor.

eğer bu daha kolay basit kokusuz ise bende bununla ufak şeylerimi yapayım.

bir ara aluminyumdan kalıp yapıp plastik eritip dökecektim o derece

1-1 karışım yapılan bir ürün 3-5 dakika içinde sertleşiyor. Burada biraz daha fazla açıklama var, satıcıyı tanımam şimdi nette buldum.
http://urun.gittigidiyor.com/yapi-m...an-dokum-recinesi-sivi-plastik-1-kg-299336937
Silikon kalıp ve sıvı plastik kullanımı ile alakalı fikir edinebileceginiz bir video.

Aldığınız parti mala göre oran değişebiliyordu. Onuda tutturmak el ayarı ile idi. O zamanlar deneme yanılma ustalaşmıştık. Lakin koku ve pislik. Gerçekten beni tekrar korkutuyor. Poliüretan reçine dediğiniz şu ahşap masalarda dolgu yapılan şeffaf malzeme mi? benim bildiğim o da kokuyor.

Aldığınız parti mala göre oran değişebiliyordu. Onuda tutturmak el ayarı ile idi. O zamanlar deneme yanılma ustalaşmıştık. Lakin koku ve pislik. Gerçekten beni tekrar korkutuyor. Poliüretan reçine dediğiniz şu ahşap masalarda dolgu yapılan şeffaf malzeme mi? benim bildiğim o da kokuyor.
Hayır sizin dediğiniz epoksi reçine, bu malzemede koku yok.

Poliuretan reçinenin sertlik oranı ve yüzeyi nasıldır. Hangi malzemeler karıştırılıyor.
Benim yaptıklarım şu tarz şeylerdi. Foto benim değil aynını böyle çıkarı boyayabiliyordum.

akvaryum-dekoru-gemi-iki-parca--polyester_2658655048[1].jpg

Reçine buysa iyiymiş

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri