Topraklama

shugogo

Üye
topraklama yapılmadan nasıl bir yöntemle kapasitör etkisini ortadan kaldırarak metalin elektrikle yüklenmesini önleyebiliriz.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Yuklenen metal degil senin vucudun.

Ortami nemli tutabilirsin. Hali vs yi kaldirip ciplak ayakla dolasabilirsin.

Sn.shogogo, antistatik ürünler olarak aratırsanız uygun çözümler bulabilirsiniz.

Merhabalar,
Evde ebeveyn banyosunun asma tavanını açtığımda inşaat demirine bağlantı yapılarak topraklama yapıldığını gördüm, Bina yeni 31.12.2020 iskanı alınmış.

İnşaat demiri ile olan bu bağlantıyı kestiğimde prizlerde topraklama olmaya devam ediyor.
Binanın elektrik işini yapan kişiyi sorduğumda desteklesin diye yapıyoruz dedi.

Elektrikçiye hiç güvenmiyorum, gördüğüm en kötü elektrik işçiliği, tam bir kepaze.. kablo renkleri çorba gibi toprak renginde faz, faz renginde nötr, nötr renginde faz ne ararsanız var..
buatlarda klemens yok, kablolar burulup bırakılmış vs. daha anlatamadığım bin türlü sorunlar var
bknz. sigorta kutusu resmi

Ev Antalya'da mazı dağında son kat 7.kat, çatı yok, düz beton; yıldırım düşmesi durumunda bu topraklama bağlantısı sorun çıkaracak diye korkuyorum.

Bu topraklama bağlantısı şekli sizce uygun mu? Bu bağlantıyı kesmeli miyim?
Kesmezsem yıldırım düşerse eve, insanlara zarar verir mi?

Ekli dosyalar

• topraklama.jpg
    topraklama.jpg
    111 KB · Görüntüleme: 25
  • sigortakutu.jpg
    sigortakutu.jpg
    282 KB · Görüntüleme: 28
Merhabalar,
Evde ebeveyn banyosunun asma tavanını açtığımda inşaat demirine bağlantı yapılarak topraklama yapıldığını gördüm, Bina yeni 31.12.2020 iskanı alınmış.

İnşaat demiri ile olan bu bağlantıyı kestiğimde prizlerde topraklama olmaya devam ediyor.
Binanın elektrik işini yapan kişiyi sorduğumda desteklesin diye yapıyoruz dedi.

Elektrikçiye hiç güvenmiyorum, gördüğüm en kötü elektrik işçiliği, tam bir kepaze.. kablo renkleri çorba gibi toprak renginde faz, faz renginde nötr, nötr renginde faz ne ararsanız var..
buatlarda klemens yok, kablolar burulup bırakılmış vs. daha anlatamadığım bin türlü sorunlar var
bknz. sigorta kutusu resmi

Ev Antalya'da mazı dağında son kat 7.kat, çatı yok, düz beton; yıldırım düşmesi durumunda bu topraklama bağlantısı sorun çıkaracak diye korkuyorum.

Bu topraklama bağlantısı şekli sizce uygun mu? Bu bağlantıyı kesmeli miyim?
Kesmezsem yıldırım düşerse eve, insanlara zarar verir mi?
HAYRET BİR ŞEY GERÇEKTENDE W-OTOMATTA Kİ 'KAR' İYİ TUTUYOR O TESİSATTA.
HERŞEY ALEL USUL

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri