Topraklama uzatılır mi

emrah157

Üye
Merhabalar değerli arkadaşlar , 3_5 yıl önce yeni aldığımız sohben icin kurmaya gelen kişiler evde topraklama yok bu cihazı topraklama siz çalıştırmanız dediler , bizde evimiz bahçe katı olduğu için bahçeden levha ile kazılarak özel sohbene toprak hattı çekildi ve sohbenin kendi özel sarteline bağlandı, benim asıl sorun ise evimizde 1 senedir kullandığım koşu bandim ara sıra beni statik olarak çarpıyor ve bu beni rahatsız ediyor evde toprak hattı olsa bile çarpar mı? Carpmazsa ben şartlar gelen toprak hattından toprak.kablosu cekerek koşu bandimi kullandığım prizi topraklayabilirmiyim değerli yorumlarınız önemlidir

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhabalar değerli arkadaşlar , 3_5 yıl önce yeni aldığımız sohben icin kurmaya gelen kişiler evde topraklama yok bu cihazı topraklama siz çalıştırmanız dediler , bizde evimiz bahçe katı olduğu için bahçeden levha ile kazılarak özel sohbene toprak hattı çekildi ve sohbenin kendi özel sarteline bağlandı, benim asıl sorun ise evimizde 1 senedir kullandığım koşu bandim ara sıra beni statik olarak çarpıyor ve bu beni rahatsız ediyor evde toprak hattı olsa bile çarpar mı? Carpmazsa ben şartlar gelen toprak hattından toprak.kablosu cekerek koşu bandimi kullandığım prizi topraklayabilirmiyim değerli yorumlarınız önemlidir

siğortanın yanında veya hatta ( tesisat ) hayat koruma kaçak akım rölesinin yok mu ?

1 senedir kullandığım koşu bandim ara sıra beni statik olarak çarpıyor .
sürtünmeden olabilir . koşu bantının metal yerinden mi ?

siğortanın yanında veya hatta ( tesisat ) hayat koruma kaçak akım rölesinin yok mu ?
Hocam onu bilmiyorum olup olmaması neyi değiştirir tam olarak binada topraklama olsa bahçeden sohbene çekmezler di sanirim

1 senedir kullandığım koşu bandim ara sıra beni statik olarak çarpıyor .
sürtünmeden olabilir . koşu bantının metal yerinden mi ?
Hocam koşu bandının metal.yerinline kontrol kalemi ile.baktigimda ışık yanıyor

Hocam onu bilmiyorum olup olmaması neyi değiştirir tam olarak binada topraklama olsa bahçeden sohbene çekmezler di sanirim

hayatınızı !!!

musluk veya su ile alakası olsa tamam .
koşu bantı ile ilişkisi ?

Hocam.benim.sorum.su evde topraklama olmadığı için ololabilirmi bu arada carpmalar adil sorumda bahçeden çekilen topraklamyi sohbenin kendi sartelinden prize cekebilirmiyim
Kaçak akım.roleside var hocam

Son düzenleme:
Hocam.benim.sorum.su evde topraklama olmadığı için ololabilirmi bu arada carpmalar adil sorumda bahçeden çekilen topraklamyi sohbenin kendi sartelinden prize cekebilirmiyim
Kaçak akım.roleside var hocam

şohben öncesinden priz yapın priz sonrası uygun değer amper b tipi siğorta koyun koşu bantına direk hat uzatma ile enerji alın .

diğer ise topraklamayı tüm evin sistemine dahil edin ( tüm prizlere vs gibi )
elektrikçi tüm tesisatı elden geçirsin .
kaçak akım rölesi sadece şohben için takılmadı mı ?

https://www.gymteknik.com/2016/10/kosu-bandi-uzerinde-ki-statik-nedeni-nedir/

http://www.gazetevatan.com/kosarken--cin--carpmasin--334952-gundem/

Son düzenleme:
Hocam kaçak akım rolesi bina girişinde elektrik saatlerinin altında her daire için var , banyoda ise sohbene ait bir sartel var enerjiyi veren ve o sartele bahçeden topraklama kablosu geliyor durum.budur , benim sorum ise bu bahçeden banyodaki sartele gelen topraklama kablosunun ucundan bir kablo daha çekip evdeki bir prizi topraklayabilirmiyim
Bu resimdeki sohbenin sarteri bu sarterden topraklama cekebilirmiyim başka bir prize
IMG_20200320_005647.jpg

Hocam kaçak akım rolesi bina girişinde elektrik saatlerinin altında her daire için var , banyoda ise sohbene ait bir sartel var enerjiyi veren ve o sartele bahçeden topraklama kablosu geliyor durum.budur , benim sorum ise bu bahçeden banyodaki sartele gelen topraklama kablosunun ucundan bir kablo daha çekip evdeki bir prizi topraklayabilirmiyim
Bu resimdeki sohbenin sarteri bu sarterden topraklama cekebilirmiyim başka bir prize

topraklama kablosundan ek alırsınız . topraklı priz oluşturursunuz .
yeterki kaçak akım rölesi ( 30 mA hayat koruma ) görevini görsün .

dairelerde topraklama yok diyorsunuz .kaçak akım rölesi göstermelik mi takılmış .

topraklama kablosundan ek alırsınız . topraklı priz oluşturursunuz .
yeterki kaçak akım rölesi ( 30 mA hayat koruma ) görevini görsün .

dairelerde topraklama yok diyorsunuz .kaçak akım rölesi göstermelik mi takılmış .
Evet bunu bende anlamış değilim gerçekten dairelerde topraklama varmı eğer varsa sohbene neden toprak hattı çekildi bahçeden kazılarak yoksa neden kaçak akım rolesi var anlamış değilim ama sizin dediğiniz gibi toprak hattından ek alıp topraklı priz olusturucam , bu durum benim.toprakli sohbenime etki etmez demi , elektrik çok önemli bir konu olduğu için temkinli davranıyorum

Evet bunu bende anlamış değilim gerçekten dairelerde topraklama varmı eğer varsa sohbene neden toprak hattı çekildi bahçeden kazılarak yoksa neden kaçak akım rolesi var anlamış değilim ama sizin dediğiniz gibi toprak hattından ek alıp topraklı priz olusturucam , bu durum benim.toprakli sohbenime etki etmez demi , elektrik çok önemli bir konu olduğu için temkinli davranıyorum

kaçak akım röleniz şohben için görevini görüyor mu ? elektrikçi test etmişmiydi !!!
kaçak akım rölesi görev görüyorsa .
koşu bantında sorun olursa kaçak akım rölesini attırabilir , bir bakıma sizin için iyi bir durumdur ./ koruma .
koşu bantını çalıştırmazsınız , fişini çekersiniz .

arızanın çözümü !!!

toprak hattı çekildi bahçeden kazılarak .
tüm tesisat sisteme niye yapılmadı + tüm prizlere topraklama çekilecekti .

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri