Topraklama sorunu mu?

experta

Üye
Arkadaşlar yaklaşık iki yıl önce evin tüm elektrik tesisatını kabloların eskimesi, topraklamanın sağlıklı olması için değiştirdik.

Ancak birkaç sorun var.

Örneğin, ocağın manyetosunu çaktığımda aynı prizden güç alan led mutfak altı lambası göz kırpıyor.

Bahçeyi aydınlatmak için 50wattlık led projektör taktım. Toprak hattı takılı iken ledler hafif yanılı kalıyor, tam sönmüyor.

Toprak hattını kestiğimde ise sorun kalmıyor. Sorun nedir? Ne yapmak gerekir?

Herkese saygılar.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kaçak akım röleniz var mı ?
tesisat monofaze veya trifaze ?
ölçümleriniz ?

Kaçak akım rölesi var. Değiştirilirken takıldı ama işler olup olmadığını bilmiyorum.
Tesisat monofaz.
Ölçü aletim maalesef yok.

Selam.
Her iki sorunuz içinde bağlantılarınızı kontrol edin. Faz-Nötr yerine Faz-Faz yada Faz-Toprak bağlanmış olabilir.
İki durumunda Faz-Nötr ve Faz-Toprak gerilimlerinin ölçülmesi gerekmekte.

Prizlere takılı cihazların metal kısımlarına kontrol kalemini tuttuğumda ışık yanması normal midir?
Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı, su ısıtıcısı hepsinde kontrol kalemi yanıyor.

arkadaşım toprak hattında elektrik var. özelikle pano içine bak.

Arkadaşlar yaklaşık iki yıl önce evin tüm elektrik tesisatını kabloların eskimesi, topraklamanın sağlıklı olması için değiştirdik.

Ancak birkaç sorun var.

Örneğin, ocağın manyetosunu çaktığımda aynı prizden güç alan led mutfak altı lambası göz kırpıyor.

Bahçeyi aydınlatmak için 50wattlık led projektör taktım. Toprak hattı takılı iken ledler hafif yanılı kalıyor, tam sönmüyor.

Toprak hattını kestiğimde ise sorun kalmıyor. Sorun nedir? Ne yapmak gerekir?

Herkese saygılar.
selam ya hattında sıfırlama vardır yada topraklaman çalışmıyor

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri