Topraklama olmayan tesisata kaçak akım koruma rölesi takmak

Ustalar 63 amoer trifaz otamatın peşine trifaz kaçak akımı koydum topraklama var bağlantılar doğru trifaz mesela pompa takıyorum çalışıyor sıkıntı olmuyor ama panonun altına 220 priz koydum ne taksam anında kaçak akım atıyor düz bağlanyınca prizi kaçak akımdan ayırınca çalışıyor neden olur tşkler. Panona enerji varkende nötr toprağı bi küçük kabloyla kısa devre yapıyorum atmıyor deneme amaçlı. Çok saolun

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
kaçak akım koruma şalteri çıkış nötürünün priz nötürüne bağlandığını kontrol edin.

Trifaz otomattan gelen kabloları ğstten girdim kaçak akıma ana nötrde üstte prizinki altta. Ama şöle bi durum prize ben bi tanede sigorta koydum onu direk kaçağın girişinden aldım.

Trifaz otomattan gelen kabloları ğstten girdim kaçak akıma ana nötrde üstte prizinki altta. Ama şöle bi durum prize ben bi tanede sigorta koydum onu direk kaçağın girişinden aldım.

fazı kaçak akım koruma şalterinin çıkışından almanız gerekiyor.

Sistemi fotolayin kablolar gozuksun ve uzerinde açıklama yapin

Tşk ederim saolun fazı değiştirecem kaçak akımın altından alacam. Peki kaçak akım kurulmuş sistemde fazla nötr kısa devre yapınca sistemin atması gerekmiyormu çok tşk ederim hepinize.

Tşk ederim saolun fazı değiştirecem kaçak akımın altından alacam. Peki kaçak akım kurulmuş sistemde fazla nötr kısa devre yapınca sistemin atması gerekmiyormu çok tşk ederim hepinize.

faz-nötr kısa devresinde atması gereken sigortadır.

Yapıyorum atmıyor küçük bir kabloyla kısa devre yapıyorum atmadı.

Yapıyorum atmıyor küçük bir kabloyla kısa devre yapıyorum atmadı.

ilk mesajınızda nötr-toprak kısa devresinden devamında da faz-nötr kısa devresinden bahsediyorsunuz. karıştırdığınızı tahmin ediyorum.

önce bağlantınızı düzeltmenizi daha sonra test etmenizi tavsiye ederim.

kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri