Topraklama megeri FLUKE vs KYORITSU

zelimhan

Üye
Topraklama Megeri almayı planlıyoruz. Hangi cihazı tavsiye edersiniz acaba Gönlüm kyroitsu kew 6016(4300tl civarı kdv icinde ) dan yana ama biraz pahalı geldi fluke 1651b cihazını kullanan varmı 1650 serisindeki diyer cihazlardan farkı nedir
birde clamp tipi toprAklama megerlerinin artı eksi yanları nelerdir
bunların dışında cok fonksiyonel cihaz varmıdır bildiğiniz.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
1654b kullaniiyorum. Fluke un en son cikani. Birde pens ampermtre geldi hediyesi 325. Ikisyle olcemeyeceginiz sey yoktur herhalde :) toplam maliyet 5bin. Tabi is yerim satin aldi

Ondan once de 1621 kullaniyordum. Tek fonsyonu topraklama olcmekti.
Tum cihazlrin kullanma klavuzu mevcut. Once kullanma klavuzlarini indorip inceleyin. Zaten ozelliklerini oradan ogrenip farki goreceksiniz.

Çok fonksiyonlu cihaz olarak fluke 1654 b ve sonel mpı 530 kullanıyorum ikisi de harika fakat biraz pahallı toprak meğeri olarakta kew kyoritso 6016 güzel kullanıyorum

Pardon kyoritso 4105 a toprak megeri

Burda hizli yazmak adina yaziyoruz bunda sorun yok elbette ama sonra aliskanlik kzaniyor insan be resmi evraklarada yaziliyor. O yüzden duzeltme ihtiyaci duydum yoksa hatanizi bulmus olmak icin degil. Calistigim yerde teslim alma verme tutanaklari ve topraklma olcum talimatlari hazirlayan benden onceki muhendis topraklama olcum cihazi yerine toprak megeri diye yazmis evraklara. Sanki baska seyin meheri varmis gibi :) ustelik kullandigi marka fluke
Bende ordan kaldi bu megeri duzeltme takintisi

uramamıstım bayagıdır cok sağolun kyoritsu kew cıhazı bugun itibari ile altık şimdi türkak kalibrasyon tabaratuvarı arıyorum bu cıhazı kalıbre edebılcek varmıdır bildiğiniz

Sanpaelektronik Şahap beyden yardım alabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri