Topraklama Keşfi Hazırlamak

salisan

Üye
Arkadaslar resimde paylaştığım topraklama sisteminin keşfini hazırlamam gerekiyor. Fakat daha önce topraklama keşfi hazırlamadığım için bu konu da yardım istiyorum sizlerden. Yardımcı olabilen arkadaş hesaplama hakkında bilgi verirse sevinirim. Nasıl hesaplandığını da öğrenmek istiyorum.

Ekli dosyalar

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    59.4 KB · Görüntüleme: 62
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadaşlar konu ile ilgili acil bilgiye ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim. Tesekkürler.

Eklediginiz fotografi tam olarak ve daha buyuk boyutlu olarak koyarsaniz daha iyi olur yada excel dosyasini, tam olarak soylemem zor ama bildigim kadari ile yardimci olmaya calisacagim.

50mm2 yada muhtelif bakir cubuk ve lama metraji + cadweld yada elektrik ark kaynagi masrafi + topraga gomulmesi ve korunmasi icin gereken iscilik derinlige gore + varsa projelendirme masraflari + kar

diyebiliriz sanirim, ilaveler yada beklenmedik masraflarda cikabilir her zaman olmustur zaten.

Bilgiler için teşekkür ederim. Daha önce buraya dosya yüklemedim. Az önce denedim excel dosyasını yüklemeyi geçersiz dosya türü diyor. Excel dosyayı nasıl yükleyebilirim?
Eklediginiz fotografi tam olarak ve daha buyuk boyutlu olarak koyarsaniz daha iyi olur yada excel dosyasini, tam olarak soylemem zor ama bildigim kadari ile yardimci olmaya calisacagim.

50mm2 yada muhtelif bakir cubuk ve lama metraji + cadweld yada elektrik ark kaynagi masrafi + topraga gomulmesi ve korunmasi icin gereken iscilik derinlige gore + varsa projelendirme masraflari + kar

diyebiliriz sanirim, ilaveler yada beklenmedik masraflarda cikabilir her zaman olmustur zaten.

Topraklama ile ilgili verilerin pdf halini attım. Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

Ekli dosyalar

• Topraklama Hesabı.pdf
    74.9 KB · Görüntüleme: 48
snapshot adlı bir proğram var onu indirip exel dosyasının ekran görüntüsünü çektikten sonra buraya dosya ekle butonu ile ekle

umarım anlatabilmişimdir:)

Topraklama Keşfi hazırlamakla ilgili yardım edebilecek kimse yok mu arkadaşlar? Pdf te paylaştığım sistemin topraklama keşfini yapmam lazım fakat daha önceden yapmadım için metrajlar nasıl hesaplanıyor bilmiyorum.

Ekli dosyalar

• Topraklama Hesabı.pdf
    74.9 KB · Görüntüleme: 14
1-fi 20 mm 1,5 mt topraklama çubuğu ( bakır ) 6 Ad.
2-fi 8 mm bakır iletken 1760 Mt.
3-Elektrot başlığı fi 20 / fi 8 6 Ad.

Verdiğiniz bilgilere göre,kullanmanız gereken malzemeler bunlardır.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
1-fi 20 mm 1,5 mt topraklama çubuğu ( bakır ) 6 Ad.
2-fi 8 mm bakır iletken 1760 Mt.
3-Elektrot başlığı fi 20 / fi 8 6 Ad.

Verdiğiniz bilgilere göre,kullanmanız gereken malzemeler bunlardır.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri