Topraklama duvarın içine yapılılabilir mi?

ayn delik dereken 2 kabloyu sadece faz oalan deligemi takmayımı diyorsunuz hocam

Sigorta Kutusuna Kaçak akım rölesini takın. Faz ve nötrü kaçak akım rölesine girip çıkışını da röleye bağlayın ve resimdekini uygulayın.

Resmin Üstüne tıklayarak büyük halini görebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• KocaeliKlimaci.jpg
    KocaeliKlimaci.jpg
    53.9 KB · Görüntüleme: 20
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
aynı delik dereken 2 kabloyu sadece faz oalan deligemi takmayımı diyorsunuz hocam
sadece faz olan deliğe takma şasi yapar bir kabloyu faz a tak diğerini nötr e tak lamba yanar sonra sadece nötr ü çıkar pirizin oyuğundaki topraklama
demirine değdir pirizin dışından gürülen altlı üstlü demir

Sigorta Kutusuna Kaçak akım rölesini takın. Faz ve nötrü kaçak akım rölesine girip çıkışını da röleye bağlayın ve resimdekini uygulayın.

Resmin Üstüne tıklayarak büyük halini görebilirsiniz.
tamam tesekkurler bende duy aldim bugun kars alinca denerim artik

sadece faz olan deliğe takma şasi yapar bir kabloyu faz a tak diğerini nötr e tak lamba yanar sonra sadece nötr ü çıkar pirizin oyuğundaki topraklama
demirine değdir pirizin dışından gürülen altlı üstlü demir
tmm tesekkurler hocam kar alinca hallerderim artik siz ne yaptiniz halledebildiniz mi

Bi resim bin kelimeye bedel ;)

neden atmiyormus peki hocam kar sorun ne imis
normalde atıyor ama sıfırlamada atmıyordu hallettim derken topraklama yoktu bir kaç yerde sıfırlama yapmıştım toprak hattı
çektim sıfırlamaları iptal ettim seri ampul ile denedim şimdi atıyor sorun yok benim en çok önem verdiğim olay topraklama
cihazlar bile daha güzel çalışıyor helede bilgisayarım topraklama yokken sürekli arıza şimdi sorun yok bu arada bilgisayardan çok iyi anlarım sorusu olan varsa yardımcı olurum teknik servis yapıyorum

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri