Topraklama ölçme

abdulalim

Üye
BANA SADECE AVOMETRE İLE TOPRAKLAMA ÖLÇUMÜ NASIL YAPABİLİRİM
MEGER OLMADINI VARSAYALIM ....

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Avometre ile anca nötr toprak arasını ölçersin.3 volta kadar normal denilebilir.

Birde şöyle birşey dene.200 watt lambayı faz nötr olarak çalıştır akımını ölç,
sonra aynı yerde faz toprak olarak çalıştır.Yaklaşık yada aynı akımı çekerse toprak sağlamdır.

Tabii bunlar megersiz karadüzen ölçümlerdir.(Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derlermiş)o hesap.

Avometre ile anca nötr toprak arasını ölçersin.3 volta kadar normal denilebilir.

Birde şöyle birşey dene.200 watt lambayı faz nötr olarak çalıştır akımını ölç,
sonra aynı yerde faz toprak olarak çalıştır.Yaklaşık yada aynı akımı çekerse toprak sağlamdır.

Tabii bunlar megersiz karadüzen ölçümlerdir.(Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derlermiş)o hesap.
Abdurrahman test cihazı imalatı yapmaya karar verdim test cihazları çok pahalı tutarsa diyorum.
Sağlıcakla kalın

BANA SADECE AVOMETRE İLE TOPRAKLAMA ÖLÇUMÜ NASIL YAPABİLİRİM
MEGER OLMADINI VARSAYALIM ....
Yapmayın Allah aşkına lütfen insanlar ölüyor bu sebeple biraz ciddiye alalım şu işi artık...

Çıktı almam lazım ama printer'ım yok monitörden alabilirmiyim gibi bir soru bu. Fotoğrafını çekip mail atabilirsin gibi de bir cevap gelmiş :) Ironi yaptırmak istedim sizlere umarım anlatabilmişimdir. :)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri