Topraklama çubuğu

Ben bina topraklaması için soruyorum bakır boyalı demir çubuk getirmişler onu kullanabilir miyim yani .binaya gelen besleme için kullanacağım kullanmam mi gerekir tamamen bakır mi olması gerekli

lütfen bu yazdıklarımı tek doğru gibi almayın. diğer üyelerin mesajlarını da dikkate alın. çok bildiğim bi konu değil ama küçük bi araştırmada bulduklarım şoyle:

Ekli dosyalar

• tprklm kzg.png
    tprklm kzg.png
    509.3 KB · Görüntüleme: 8
  • ty.pdf
    1.1 MB · Görüntüleme: 6
  • tprklm scm.pdf
    402.3 KB · Görüntüleme: 7
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama kazığı hakkında.

Ekli dosyalar

• tprklm scm.pdf
    402.3 KB · Görüntüleme: 6
Arkadaşlar besleme topraklamasi için bakır çubuk istedim bakır kaplama li demir çubuk getirmişler bakır pahalı diye yönetmelikte yeri varmıdır ve bu çubuk işlev görür mü
Hayır olmaz, bakır boyama, bakır sıvama çubuklarla olmaz 20mm çaplı 2Metre som bakır olmalıdır.
Ayrıca bu da yetmez, yazılacak bir sürü teknik ve, önemli özellik var.
Öncelikle siz ne kadar detaylı soru sorarsanız o kadar doğru cevap alırsınız. Herhangi bir şeyi iki kelime ile sorarsanız yanlış cevap alma ihtimaliniz çok muhtemeldir, hatta bazıları size şaka yollu takılabilir veya hakaret edebilirler.
Bu konu için kitaplar dolusu teknik detay var.
Siz önce istediğiniz şeyi detaylandırıp yazın, kolay gelsin

Açıklama yapılmış gormediniz galiba, tekrar okuyun. Hatta ben dosyayı tekrar göndereyim size. Okur, anlar ve birilerini eleştirmeye öyle devam edersiniz. "Topraklama kazağı nedir" bolumunde yazıyor.
Bana tekrar tekrar göndermene gerek yok ben buraya soru sormadan önce okuyorum zaten. burası için değil tabi ben okumak zorundayım zaten .Benim amacım burada topraklama kadar konusunda tecrübe sahibi ve şimdiye kadar ki yapmış olduğu uygulamalardan başka alternatif vs. Önerilerini dinlemek için geliyorum .Benim çalışma ortamim çok sıkıntılı eminim hiç birinizin böyle değildir .Müdür bu çubuğu getirmiş bina besleme topraklamasi için bu çubuğu ve bunun işte aynı cins kelepçesi felan bu durumda ben de yapabileceklerimi araştırıyorum .Usta'dan duymuş yok ucunu yalit 1 tane yerine 4 tane çak vs akıl vermiş tutturmuş o şekilde yapalım diyor
Hayır olmaz, bakır boyama, bakır sıvama çubuklarla olmaz 20mm çaplı 2Metre som bakır olmalıdır.
Ayrıca bu da yetmez, yazılacak bir sürü teknik ve, önemli özellik var.
Öncelikle siz ne kadar detaylı soru sorarsanız o kadar doğru cevap alırsınız. Herhangi bir şeyi iki kelime ile sorarsanız yanlış cevap alma ihtimaliniz çok muhtemeldir, hatta bazıları size şaka yollu takılabilir veya hakaret edebilirler.
Bu konu için kitaplar dolusu teknik detay var.
Siz önce istediğiniz şeyi detaylandırıp

Son düzenleme:
Sizin için İsmail Kaşıkçı'nın "AG ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMA ve ÖLÇME" kitabından ekte işinize yarar şeyler gönderdim, incelersiniz.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-08-06 at 17.56.08 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-08-06 at 17.56.08 (1).jpeg
    142.4 KB · Görüntüleme: 18
  • WhatsApp Image 2022-08-06 at 17.56.08.jpeg
    WhatsApp Image 2022-08-06 at 17.56.08.jpeg
    157.9 KB · Görüntüleme: 17
Unutmadım tabi hatirliyorum oradaki arkadaşları

Bana tekrar tekrar göndermene gerek yok ben buraya soru sormadan önce okuyorum zaten. burası için değil tabi ben okumak zorundayım zaten .Benim amacım burada topraklama kadar konusunda tecrübe sahibi ve şimdiye kadar ki yapmış olduğu uygulamalardan başka alternatif vs. Önerilerini dinlemek için geliyorum .Benim çalışma ortamim çok sıkıntılı eminim hiç birinizin böyle değildir .Müdür bu çubuğu getirmiş bina besleme topraklamasi için bu çubuğu ve bunun işte aynı cins kelepçesi felan bu durumda ben de yapabileceklerimi araştırıyorum .Usta'dan duymuş yok ucunu yalit 1 tane yerine 4 tane çak vs akıl vermiş tutturmuş o şekilde yapalım diyor
Müdürünüz elektrik konusunda formal bir eğitim almamışsa size iş konusunda talimat veremez. Koltuğunun büyük olması sizi korkutmasın. Eğer çok ısrar ederse bu hususta yazılı talimat isteyin . Kendinize güvendiğiniz konularda da diklenmekten cekinmeyin . Yoksa şamar oğlanı olursunuz. Ben cok kavga ettim müdür takımıyla. Bana git seni görevden aldık çok dediler. Üç gün sonra da bana mahkum olduğu için atom aval aval gezme işinin başına dediler . Ama kafama yatmayan işi hiç yapmadım. Talimatı kendileri verip kendileri yaptırmak zorunda kaldılar. Kamuda olduğunuz için bunları yazıyorum. Özelde direk kapıya koyarlar bunları yapsak .

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri