Toprak Hattı İle Faz Hattı Arası Kaç Volt Olmalıdır?

sakarya18

Üye
Ben ölçtüm 151 volt gösteriyor,220 volt civarı olması gerekmiyor mu?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İdeal topraklamaya sahipsiniz diyebilmek için faz hattı ile toprak hattı arasındaki voltaj farkı maksimum 4 volt olmalı. Eğer ki yanlış bilmiyorsam.
Ancak sizin ölçümünüze göre fazlasıyla fark var.
Ayrıca faz-nötr arasını ölçtünüz mü? Eski ve zayıf tesisatlarda faz nötr arası da düşük oluyor. Hal böyle olunca faz-toprak arası da düşük olur. Ama faz- nötr 220-230 fakat faz-toprak arası 151 ise topraklama hattınız zayıf demektir.

Ben ölçtüm 151 volt gösteriyor,220 volt civarı olması gerekmiyor mu?
Sakarya lımısınız eğer öyleyse hemşehriyiz!Faz nötr arası 220 vac dir Faz toprak arasında da 220Vac görürüz ama topraklama da faz-toprak arası kaç volt olmalı diye bir ölçü yoktur.Toprağın ölçü değeri makine ve prizlerde 5ohm dan düşük olmalı bu değeri meger cihazlarıyla ölçeriz.

Merhabalar faz nötr gerilimi 220 V olan bir tesiste faz toprak arası 151 volt ölçüyorsanız gerilimi düşüren bir direnç veya temassızlık olmalı veya topraklama için kullanılan çıplak bakır iletkenlerin yıllar içinde oksitlenmesi buda istemediğimiz bir durum.Elektrik akımının en kısa ve dirençsiz yolu izleme kuralı nedeniyle yeni bir toprak hattı oluşması faydalı olacaktır.

Sakarya lımısınız eğer öyleyse hemşehriyiz!Faz nötr arası 220 vac dir Faz toprak arasında da 220Vac görürüz ama topraklama da faz-toprak arası kaç volt olmalı diye bir ölçü yoktur.Toprağın ölçü değeri makine ve prizlerde 5ohm dan düşük olmalı bu değeri meger cihazlarıyla ölçeriz.
evet hemşerim sakaryalıyım,cevap için tşk

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri