TOLON camasir makinesi - SV-iG5A 4kW motor surucu hatası

eepala

Üye
herkese oncelikle selamlar...
Elimizde TOLON marka, SV-iG5A (4KW) suruculu bir camasir makinesi var. Problem soyle: camasir makinesi ekraninda yikama durulama evrelerinin surdugu gosterilirken motorda herhangi bir hareket yok !!!
Ama surucu motoru surebiliyor: Makinenin elektriksel donanim kisminda(gizli bolgede, surucusunun oldugu kisim) run ve stop tuslariyla motor hareket ediyor....
Anladigim kadariyla surucunun kodlamasinda hata var ki bunu nasil yapmam gerekiyor... Bilgisi olan ya da yardimci olabilceklere simdiden tesekkurler....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
run vede dıger gırıslere baglı olan rolelerıde saglamlık acısından kontrol etmenızı onerırım.cunku hıcbır hız kontrol parametresı kendılıgınden degısmez.bahsettıgınız surucu ıle ılgılı manuel ektedır.ıncelersenız sorununuzu cozersınız cozemezsenız lutfen yazınız yardımcı olmaya calısayım

Ekli dosyalar

• lg-ls-hiz-kontrol-IG5A.zip
    3.2 MB · Görüntüleme: 117
Son düzenleme:
herkese oncelikle selamlar...
Elimizde TOLON marka, SV-iG5A (4KW) suruculu bir camasir makinesi var. Problem soyle: camasir makinesi ekraninda yikama durulama evrelerinin surdugu gosterilirken motorda herhangi bir hareket yok !!!
Ama surucu motoru surebiliyor: Makinenin elektriksel donanim kisminda(gizli bolgede, surucusunun oldugu kisim) run ve stop tuslariyla motor hareket ediyor....
Anladigim kadariyla surucunun kodlamasinda hata var ki bunu nasil yapmam gerekiyor... Bilgisi olan ya da yardimci olabilceklere simdiden tesekkurler....

bende bu arıza ile ugraşıyorum ben com p1 yada com p2 kısa devre ediyorum tık yok panelde saçma bir frekans degeri yazıyor bu arızanın twej makina panelinden start gelmiyor diyorlar yardımcı olurmusunuz

ustalarım bendede tolan detarjan haznesinden su almıyor direkt alıyor ventil sağlam voltaj yok triyaktan olabilirmi

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri