tolon 20 kg çamaşır makinesi arızası yardım!!!

STKCI

Üye
merhaba arkadaşlar...kontrol kalemini takip ediyordum ama eski üyeliğim uzun süre girmediğimden dolayı silinmiş yada şifresini unuttum...

arkadaşlar yardım istediğim konu tolon 20 kg lık çamaşır makinesi..makine eski tip sistemli..yani iki adet motor kullanılmış..kavrama sistemi bulunuyor motorda..
arıza durumu ise sistem çalışmaya başlıyor..ve su alma işlemi diye suyu almaya başlıyor.suyu ekranda S-1(seviye-1) durumuna gelinceye kadar alıyor..yıkama yapıyor..durulama moduna geçtikten sonra tekrar su alıyor.durulamada ise S-2(seviye-2) drumunu görmüyor..ve suyu detarjanlıktan taşırıyor..su seviye anahtarını sıfırıyla değiştirdim..ölçü aletiylede kontrolünü yaptım çalışıyor.. makinedeki röle kartı eklentide resmi vardır..tecrubeli arkadaşlardan yardım bekliyorum..

Ekli dosyalar

• tolonservistolkarserviskromluksservis00053-350x350.jpg
    tolonservistolkarserviskromluksservis00053-350x350.jpg
    7.2 KB · Görüntüleme: 93
yanılmıyorsam o makınada 3 uclu bır su sevıye sartelı var sartel sağlam yazmıssınız o zaman karta gıden kabloları kontrol edın karta genelde basımıza gelen tıtresımden dlayı catlak ve kablo kopması kaldıkı kontrol kartından zıyade ana gosterge kartında sorun olma olasılıgı yuksek bunuda kart tamırcısı bı arkadasa gostermek gerekıyor kolay gelsın.......

selonoid ventildende olabilir tam kapanmaz(kirlenmiştir) su almaya devam eder

teşekkür ederim arkadaşlar...

Su seviye anahtarinin hassasiyet ayari var oradan ayar yapman gerekli bence olmazsa role karta yogunlas.s1 ves2 nin ayarlari farklidir.plastik yildiz vidayi azar azar gevseterek suyu erken kestirebilirsin

Sent from my GT-I8190 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri